Bieg Pawła Lorensa organizowany corocznie ma upamiętnić zasługi wybitnego biegacza dla rozwoju tej dyscypliny w naszym regionie.
Jako trener i zawodnik czynnie działał na rzecz promocji lekkiej atletyki, a w szczególności biegania w Tychach.
Jego osiągnięcia ( wielokrotny medalista Mistrzostw Polski), oraz wyniki (rekord życiowy w maratonie 2:13:05, bieg na 10km 29:02)
mogą być niedoścignionym wzorcem dla każdego biegacza.

Bieg rozgrywany jest na dystansie 10km w malowniczej scenerii jeziora Paprocańskiego.
Płaska i bardzo szybka trasa wiedzie ubitymi ścieżkami deptaku pieszego, chwilami po leśnych dróżkach oraz po części chodnikiem z kostki brukowej.

Corocznie bieg cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy, a wyniki obfitują w wiele rekordów życiowych.
W ramach VIII biegu Pawła Lorensa rozegrane zostaną Mistrzostwa Tychów w biegu na 10km oraz bezpłatne biegi dziecięce.

Zapraszamy na kolejna edycję już 18 marca 2018 roku.

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Paweł Lorens – biegacz, trener, kolega…

18 marca 2018 spotykamy się na Paprocanach, aby uczestniczyć w VIII Biegu imienia Pawła Lorensa.
Dzisiaj chcemy Wam przybliżyć sylwetkę tego utalentowanego biegacza, trenera i człowieka.

Paweł Lorens – polski lekkoatleta, który specjalizował się w biegach długodystansowych. Mistrz i reprezentant Polski, trener.
Trzy razy z rzędu, w latach 1983-1985, zdobywał tytuł Mistrza Polski w biegu na 20 km podczas mistrzostw kraju rozgrywanych w Brzeszczach. W sumie zdobył pięć medali Mistrzostw Polski seniorów, w tym trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe.
W 1981 w Madrycie reprezentował barwy Polski na Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych na dystansie 12 km. W 1985 zajął 22 miejsce w Rzymie w Pucharze Europy w maratonie. Pod koniec kariery startował przede wszystkim w biegach maratońskich, m.in. w Melbourne, Rzymie, Tokio, Monachium, Barcelonie. Największe sukcesy na tym dystansie odniósł w 1986 r. zwyciężając w Walencji i w hiszpańskiej Calvii.

Jako trener pracował m.in. reprezentantami Polski: Marzeną Helbik, Januszem Wójcikiem, Arturem Osmanem, Arturem Ociepą, Grzegorzem Głogoszem, Mirosławem Gołębiewskim.

Paweł urodził się w Kozach k/Bielska 19.03.1958r, zmarł 23 września 2010r. W Kozach liczna grupa biegaczy z Klubu „40 latek Tychy” była wśród odprowadzających Pawła na ostatnią ziemską kwaterę. My uważamy Pawła za „tyszanina”, bo tu mieszkał przez długi czas. Przez lata Paweł Lorens na dobre i złe związany był z lekką atletyką. W 1996r zorganizował w Tychach pierwszą edycję międzynarodowego biegu ulicznego, który MOSiR przy współudziale SPLA kontynuuje do dzisiaj. Jako nauczyciel WF-u w Bojszowach był animatorem siatkówki młodzieżowej.
Nam, amatorom biegania służył radą, podpowiadał metody treningowe, ale przede wszystkim był wspaniałym kolegą, jednym z nas biegaczy. Nie patrzył na nas z wyżyn mistrzowskiego maratończyka. Biegał z nami poleśnych ścieżkach, zapraszał na nasze biegowe imprezy swoich sławnych kolegów i koleżanki. Miano „biegowego dziada roku” Paweł przyjął z humorem, bardzo sobie je cenił. Był „pełnokrwistym” człowiekiem, takim o którym można powiedzieć-„ do tańca i różańca”. Paweł byłby na pewno zadowolony, widząc coraz większą gromadę biegających ale i cieszących się przy ognisku swoich kolegów i koleżanki, jak również młodych adeptów biegania.

Rekordy życiowe Pawła Lorensa:
1500 m – 03:47.50 – 01.06.78 Warszawa
3000 m – 08:08.20 – 18.05.80 Zabrze
3000 m prz. – 08:48.40 – 09.07.78 Warszawa
5000 m – 13:57.34 – 18.06.81 Warszawa
10000 m – 29:02.48 – 21.08.82 Sopot
20 km – 1:00.07,6 – 08.08.85 Brzeszcze
Maraton – 2:13.05 – 28.09.86 Berlin

Filmy z biegów Pawła:
BERLIN
COSTA DE CALVIA

Zapisz się na bieg:
ZAPISY

 

Biegi dziecięce na VIII Biegu Pawła Lorensa

Na VIII Bieg Pawła Lorensa zapraszamy całymi rodzinami – najmniejsi biegacze też będą mogli się wykazać – w ramach imprezy zorganizujemy też BIEGI DZIECIĘCE. 🥇
Przyjdźcie więc z dzieciaczkami i od najmłodszych lat zaszczepcie w nich pasję do ruchu 😉
Biegi dziecięce będą bezpłatne, a każdy uczestnik otrzyma fajny upominek – o szczegółach będziemy informować.
Zapisy na biegi dziecięce odbędą się w dniu zawodów.
 
A zapisy dla tych starszych biegaczy są tutaj:

Bieg Lorensa – komin w pakiecie

Na dni gorące i chłodniejsze wieczorne bieganie – pod szyję, na głowę oraz do ocierania potu na nadgarstek – to on – KOMIN biegowy !

Nam, a pewnie i Wam, koszulki biegowe nie mieszczą się już w pawlaczach a komin mały, sprytny i zawsze się przyda. Dlatego też w każdym pakiecie startowym na Biegu Pawła Lorensa znajdziecie takie oto cudo techniki kominowej – można go przywdziać na niebiesko tudzież na czerwono 😉

A tymczasem już prawie połowa promocyjnych miejsc na liście startowej zniknęła w jedną dobę!

ZAPISY

 

Page: 1 / 5 (13 posts)
125Następna strona »