TYSKA PIWNA MILA

ZAPISY

REGULAMIN

TYSKA PIWNA MILA

1 mila to tylko 1609 metrów - czyli jakieś 1,6 km - co to dla nas biegaczy.... małe piwko!

NO WŁAŚNIE!!! 😉

A jakby podzielić to na 4 części po ok. 400m i przed każdym okrążeniem wypić sobie małe piwko.

O CO CHODZI?

Celem imprezy jest zjednoczenie środowisk biegowych poprzez uczestnictwo w imprezie integracyjnej.
Impreza Tyska Piwna Mila rozgrywany jest na pętli (ok. 400m) oznaczonej i zabezpieczonej przez organizatora.
Bieg polega na pokonaniu dystansu 1 mili (1609 m), oraz wypiciu 4 piw (330ml): pierwszego po starcie sędziego oraz kolejnych 3 po każdej pętli.
Strefa spożywania piwa będzie znajdowała się na terenie ogródka piwnego baru „Dzika Plaża”.
Impreza rozgrywany będzie w seriach po 25 osób. Limit uczestników to 200 osób.
Każdy zawodnik musi sam otworzyć piwo, a wystartować na kolejną rundę może dopiero po wypiciu całości napoju.
Klasyfikacje sporządzone będą na podstawie uzyskanych czasów poszczególnych zawodników we wszystkich seriach.

Klasyfikacja biegu prowadzona będzie w następujących kategoriach:

Mężczyźni:
- Podpiwek Szlachetny (biegacze mający 18 – 34 lat)
- Degustator Wyborny (biegacze mający 35 – 49 lat)
- Piwosz Królewski (biegacze mający 50 + lat)

Kobiety:
- Chmielna Księżniczka (biegaczki mające 18-39 lat)
- Piwna Dama (biegaczki mające 40+ lat)

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Piwna Mila – info przedstartowe

Piwnomilaki – widzimy się już jutro  więc wrzucamy jeszcze garść najważniejszych informacji do przyswojenia:

1. Start i biuro zawodów – BEACH BAR – Dzika Plaża w Tychach na Paprocanach – mapka tutaj – http://tiny.cc/tdjy8y
2. Na miejscu będzie polowy prysznic, toi-toie (ewentualnie ubikacje są na ośrodku Paprocany) i depozyt (za wartościowe rzeczy nie odpowiadamy). Szatni i przebieralni nie przewidujemy.
3. Przyjedźcie z kierowcą i parkujcie raczej na dużych parkingach przy ul. Sikorskiego – do startu macie spacerkiem coś ok 1 km
4. Biuro zawodów i odbiór pakietów w godzinach 9:00-10:30 tylko i wyłącznie osobiście i po okazaniu dowodu osobistego.
5. Listy startowe i swój numer możecie sprawdzić tutaj – http://tiny.cc/mwjy8y
6. W pakiecie znajdziecie m.in piwnomilową czapeczkę, pamiątkowy numer, zwrotny chip do buta oraz bon na kiełbaskę z grilla.
7. Pakiety nieodebrane w dniu zawodów przepadają – nie ma możliwości odbioru w kolejne dni.
8. Pierwsza 30-osobowa fala (z 11) startuje o 11:00 – max. limit to 20 minut – kolejną falę puszczamy po zakończeniu poprzedniej (uwzględniając szybsze zakończenie lub różne opóźnienia) więc bądźcie czujni.
9. Ok. 10 minut przed startem wywołamy każdą falę do obowiązkowej rozgrzewki fizycznej.
10. Startujemy na znak prowadzącego prosto do strefy nawadniania, później na pętlę 400m (tereny trailowe – żwir, trawa) .. po 4 takich kółkach za linią mety schodzimy z trasy pobrać medal i oddać czipa.
11. W strefie nawadniania pobieramy 1 piwo, wypijamy, na zakończenie otwieramy przed sędzią przechylamy puszkę nad głową i otwieramy usta. Za wybiegniecie z piwem w ustach i wyplucie go na trasie obsługa będzie nakładała kary od 10 burpeesów po karę czasową lub dyskwalifikację.
12. Za zachowania niegodne podczas zabawy (wylewanie, omijanie konsumpcji lub wypijanie większej ilości piw, skracanie trasy, awanturowanie się, stawienie się na starcie w stanie wskazującym itp.) zawodnik może zostać pouczony, dostać karę czasową lub 10 burpeesów lub natychmiast zdyskwalifikowany i usunięty z trasy przez obsługę biegu.
13. Nie propagujemy i nie namawiamy nikogo do spożywania alkoholu – każdy w zabawie bierze udział na własną odpowiedzialność i oświadcza, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań zdrowotnych!
14. W trakcie biegu lub po jego zakończeniu może się zdarzać, że uczestnik będzie musiał się, że tak powiemy, „uzewnętrznić” – prosimy aby robić to w miarę dyskretnie i w lasku, przez który prowadzi większość trasy.
15. Biegi typu Piwna Mila są znane na całym świecie i mają swoją historię – co nieco możecie poczytać np. tutaj – http://www.runners-world.pl/…/Piwna-mila-czyli-bieg-dla-moc…
16. NAJWAŻNIEJSZE! Bawimy się „z głową” – jeżeli poczujesz się słabo na trasie lub po zakończeniu biegu, będziesz widział, że komuś dzieje się coś niedobrego ect. niezwłocznie zgłoś to obsłudze biegu – bieg będzie miał zabezpieczoną karetkę z obsługą medyczną – PAMIĘTAJCIE – NIC NA SIŁĘ!
17. Nie trzymamy się ściśle zasad międzynarodowych więc nie ma się co porównywać do krajowych i światowych rekordów w tej konkurencji …

I pamiętajcie – to jest tylko zabawa integracyjna – wszystko robimy Z GŁOWĄ! Najważniejsze jest nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie!

DOZO BA JUTRO!!! 

Piwna Mila – mapka sytuacyjna

Czołgiem – cobyście się nie zagubili nam w sobotę to leci do Was mapka sytuacyjna – co, gdzie i jak.
Mapka interaktywna tutaj:
MAPKA INTERAKTYWNA

Jak wiecie bawimy się przy Beach Barze „Dzika Plaża” na Paprocanach (koordynaty 50.0889259, 18.9834804) – przy samej dzikiej plaży jest tylko niewielki parking więc zalecamy parkowanie aut na większych parkingach przy ul. Sikorskiego przed i za Piramidą oraz wzdłuż drogi – do dzikiej plaży dojdziecie w kilkanaście minut podziwiając nasze sympatyczne jeziorko. Oczywiście jeżeli startujecie to w żadnym wypadku nie kierujcie autem tylko weźcie ze sobą kierowcę!!!
Na miejscu będą tylko tojtoje oraz polowy prysznic czyli woda z węża – w razie czego na ośrodku przy ul. Sikorskiego są toalety w pełnym tego słowa znaczeniu.
Na Paprocany można dojechać autobusem lub trolejbusem – kierujcie się na przystanek Tychy Paprocany Pętla lub Tychy Paprocany Osiedle (połączenia znajdziecie na https://rj.metropoliaztm.pl/ lub www.jakdojade.pl ). Możecie też dotrzeć do nas korzystając z wypożyczalni rowerów Tyski Rower … albo w ramach rozgrzewki możecie po prostu przybiec !
W ostateczności zaczepcie pierwszą lepszą osobę i zapytajcie o Paprocany i o Dziką Plażę – na pewno Was pokierują prosto w nasze szpony 

Pomagamy Rafałkowi

Kochani Piwnomilowcy – oprócz zamiłowania do biegania i nawadniania bardzo dobrze wiemy, że macie też WIELKIE SERDUCHA skore do pomocy. Nie wszyscy mają możliwość tak sobie pohasać i cieszyć się sobotnim porankiem.

Rafcio – nasz mały bohater ma całe życie przed sobą ale te nie patyczkuje się z nim – więcej o nim i jego walce dowiecie się tutaj
– https://blizejszczescia.pl/?p=1536
i tutaj – https://www.facebook.com/rafcio.kortmann
Walka o jego zdrowie jest ogromnie kosztowna ...no i tu nie ma co się zastanawiać – Piwnomilowcy weźcie ze sobą parę złociszy i wrzućcie do puszki – liczymy na Was!

Podczas III Tyskiej Piwnej Mili fundacja Bliżej Szczęścia zorganizuje zbiórkę pieniążków na pomoc dla Rafałka. Z tej okazji będzie też trochę atrakcji – loteria, konkursy np. rzut lotkami do celu czy przeciąganie liny ect.
Jakbyście już teraz chcieli co nieco pomóc to można się dorzucić tu – www.siepomaga.pl/rafalkortmann

A więc wpadajcie całymi rodzinami startować, dopingować i pomagać 

Piwna czapa i medal

Heja Piwnomilaki w ten piękny słoneczny dzionek !!!!
☀️?☀️?
Przylukajcie tutaj zaraz co tam ciekawego wyhaczycie na III Tyskiej Piwnej Mili.
W każdym pakiecie złapiecie lejfstajlową czapę z daszkiem z piwnomilakiem na przedzie !!! W zestawie z zeszłorocznymi bokserkami i oksami to będzie tegoroczny KRZYK mody na polskich plażach !!!! ??? Podobno oddziały SWAT mają takie same więc będziecie w nich wyglądać jak połączenie Rutkowskiego i Tommy Lee Dżonsa !!!!
A na trasie powalczycie o gustowny medalo-otwieracz – tym razem poszliśmy w „naturę” i założymy Wam na szyi drewnianą beczułkę, którą otworzycie niejedno schłodzone piwo !!!
???
My już się nie możemy doczekać ….. a WYYYY ????

Piwna Mila – lista fal startowych

Lecą ściśle jawne akta naszych tegorocznych Piwnomilaków – wstępna lista fal startowych – podzieliliśmy Was ładnie na 30 osobowe grupki zgodnie z Waszymi sugestiami i klubami cobyście mieli swoich kompanów od piwa tudzież biegania przy sobie 
LISTA STARTOWA

Zmian większych nie przewidujemy – chyba, że znajdziecie osobę chętną do zamiany miejscami w falach. Ewentualne przepisywanie pakietu na kogoś innego tylko do 14 czerwca.
Pierwsza fala startuje o 11:00, przed każdą falą ok. 10 minut wcześniej będzie dzika rozgrzewka fizyczna – limit czasu na fale to 20 minut ale jak się skończy wcześniej poprzednia to kolejne będziemy puszczać od razu więc przyjedźcie i bądźcie gotowi odpowiednio wcześniej!
Przypominamy, że odbiór pakietów możliwy jest w godzinach 9:00-10:30 TYLKO OSOBIŚCIE i za okazaniem ważnego dowodu osobistego (oczywiście swojego  ).
Przy odbiorze każdy będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych i starcie na własną odpowiedzialność. Oświadczeni do wglądu na ostatniej stronie regulaminu:
https://dostartu.pl/statute_files/3495_pl.pdf
Rekomendujemy również ubezpieczenie się we własnym zakresie od następstw nieszczęśliwych wypadków (my tego nie zapewniamy). Liczymy, że pogoda nam dopisze a Wam dopisze humor i dobra zabawa 
Do zobaczonka!

P.S. W razie jakiś niezgodności na listach piszcie na michal@spla.com.pl

Miejsce startu Piwnej Mili

Czołem Piwne Ptysie – a teraz co nieco o naszym gospodarzu – całość naszej przedniej imprezy odbywać się będzie dzięki zaangażowaniu i przychylności BEACH BAR – Dzika Plaża na Paprocanach. Ten przesympatyczny piwny grzybek stojący w cichym zakątku jeziora paprocańskiego i otoczony zielonymi lasami to będzie miejsce gdzie się spotykamy i ganiamy w kółko po 400-metrowej trasie. Po wszystkim będziecie mieli gdzie spocząć i zakosztować napitków – będą i ławy i strefa chilloutu 

Zapraszamy tam już 1 czerwca na oficjalne otwarcie 
Profil Dzikiej Plaży:
https://www.facebook.com/beachbardzika/

Koniec zapisów na III Tyską Piwną Milę

No to pozamiataliście listę startową w 2 godzinki – WOOW!!!
Ależ to szybko poszło – mamy nadzieję, że tak samo szybcy będziecie na trasie  Wszystkim zapisanym gratulujemy – tym co się nie udało albo wejdą na FB dopiero w poniedziałek – za rok może się uda a tymczasem przyjdźcie pokibicować!
Lista startowa tutaj
https://dostartu.pl/iii-tyska-piwna-mila-c3495.pl.html

Jak odetchniemy z wrażenia to podzielimy Was ładnie na 30 osobowe fale i ogłosimy kto mniej więcej kiedy leci – będziemy Was łączyć klubami i miastami ale jak ktoś ma jakieś specjalne życzenia aby biec razem to piszcie na michal@spla.com.pl do 2 czerwca!!! – postaramy się spełnić Wasze prośby ale też nie obiecujemy.
W razie jakiś niezgodności co do danych i pytań piszcie na michal@spla.com.pl – w razie uwag dotyczących płatności przy zapisach piszcie tutaj – damian@spla.com.pl

A teraz migusiem na weekendowy trening!
?????
A tymczasem piwem-lasem 

Ruszyły zapisy na III Tyską Piwną Milę!!!

UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ПРИМЕЧАНИЕ!
Piątek, piąteczek, piątunio czyli „prawie weekend!! Dobre małe piwko (lub kilka) tudzież załapanie się na miejsce na najlepszej biegowo-konsumpcyjnej imprezie jak najbardziej wskazane !!! ??‍♀️??‍♂️??‍♀️??‍♂️

Startujemy z zapisami na III Tyską Piwną Milę – o tu wskakujcie:
ZAPISY

Miejsc mamy tylko 300 sztuków po 60 PLN-ów więc walczcie jakby to było ostatnie zimne piwo w barze !!!  Od momentu rejestracji macie 3 minuty na opłatę później wylatujecie z kolejki 
W pakietach będą gustowne piwne czapeczki, które idalenie spasują się z ubiegłorocznymi koszulkami i oksamiale o tym w kolejnym wpisie 
Na liście pojawiają się tylko opłacone osoby.
???
No to czekamy na piwnych szczęśliwców! 

ZAPISY
REGULAMIN

III Tyska Piwna Mila – zasady

Zanim się niechybnie zapiszecie przypomnimy trochę o tym w co tak naprawdę się wpakujecie 
Jak dokładnie będzie przebiegała Piwna Mila i o co dokładnie chodzi?
Piwna Mila to zabawa polegająca na przebiegnięciu 1 mili (ok.1,6km) w 4 pętlach po ok.400 metrów konsumując przed każdą z nich małe piwo 330ml. Biegniemy w falach 30 osobowych i na pokonanie całości mamy limit czasu 20 minut.

A więc tak:
1. Wywołujemy startujących z danej fali na ok.5-10 minut przed startem do rozgrzewki (fizycznej nie konsumpcyjnej)!
2. Ustawiamy się na linii START/META i na sygnał startujemy.
3. Wbiegamy od razu do strefy konsumpcyjnej, samodzielnie otwieramy piwo i wypijamy do końca – po wypiciu odwracamy pustą puszkę do góry dnem nad swoją głową – jeżeli na głowę wyleje się znaczna ilość piwa obsługa biegu może taką osobę zdyskwalifikować! Pustą puszkę odkładamy (nie rzucamy) w oznaczone miejsce.
4. Biegniemy pętlę ok. 400 metrów i powtarzamy punkt 3. I tak 4-krotnie (piwo+bieg+piwo+bieg+piwo+bieg+piwo+bieg). Po ostatnim okrążeniu za linią mety opuszczamy strefę biegu i oddajemy chipa pomiarowego.
5. Za zachowania niegodne podczas zabawy (wylewanie, omijanie konsumpcji lub wypijanie większej ilości piw, skracanie trasy, awanturowanie się, stawienie się na starcie w stanie wskazującym itp.) zawodnik może zostać pouczony lub natychmiast zdyskwalifikowany i usunięty z trasy przez obsługę biegu.
6. Żeby nie było Wam za łatwo to trasa biegu jest dość „terenowa” – połowa to ubity ziemny trakt ze żwirem i dziurami tu i ówdzie – druga część poprowadzona jest przez las ścieżką leśną i trawą z wieloma nierównościami – jak spadnie deszcze to w gratisie dodamy trochę błota – także zadbajcie o odpowiednie obuwie i uważajcie na siebie i innych!
7. NAJWAŻNIEJSZE! Bawimy się „z głową” – jeżeli poczujesz się słabo na trasie lub po zakończeniu biegu, będziesz widział, że komuś dzieje się coś niedobrego ect. niezwłocznie zgłoś to obsłudze biegu – bieg będzie miał zabezpieczoną karetkę z obsługą medyczną – PAMIĘTAJCIE – NIC NA SIŁĘ!
8. Nie trzymamy się ściśle zasad międzynarodowych więc nie ma się co porównywać do krajowych i światowych rekordów w tej konkurencji …
To na razie na tyle 

P.S. Bądźcie czujni – zapisy już wkrótce!!!

Podsumowanie II Tyskiej Piwnej Mili

Minął już ponad tydzień od II Tyskiej Piwnej Mili – mamy nadzieję, że przez ten czas już doszliście do siebie 😉
Tak podsumowując – zawody ukończyło 290 sztuk Piwnomilaków wypijając 1160 szt. piwka i zaliczając ponad 460km biegu. Były wzloty i upadki, było ciężko i było śmiesznie – ogólnie byliście świetną, energiczną i pozytywną ekipą zawodników – dla takich krejzoli warto organizować takie imprezy!
Dziękujemy Wam za przybycie i świetną zabawę – mam nadzieję, że się podobało i za rok znowu zobaczymy Wasze uśmiechnięte twarze degustujące piwko na czwartym okrążeniu 😉 😉 🙂
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tą imprezę:
– Dzika Plaża Paprocany – dzięki za gościnę w Waszych progach,
– Browar Kraftwerk – dzięki za uwarzenie nam przepysznego piwka,
– dziewczyny z Biura Zawodów i Depozytu – dzięki za Wasz wkład i pracę,
– RUNHOGS – dzięki za wszelaką pomoc i ogarnianie na trasie, rozgrzewce i przy wodopoju,
– JKR Ostrowski – dzięki za profesjonalne spomiarowanie naszych Piwnomilaków,
– fotografowie – Tadek Skwarczyński, Hania Potrawa, Tomasz Gonsior, Tomek Boroń, JKR Ostrowski – dzięki za świetne fociaki,
– Dorota – dzięki za jak zwykle barwną oprawę spikerską,
– Gosia – dzięki za animacje i zabawy dla dzieci i organizację zbiórki,
Dziękujemy wszystkim tym, których czasem nie widać ale dzięki ich zaangażowaniu i pasji możemy się wspólnie pobawić tym co lubimy – bieganiem 😉
Dzięki Wam biegacze za przybycie i zabawę – zapraszamy za rok a w między czasie zapraszamy na inne nasze biegi np. VII Tyski Półmaraton lub II Bieg Jelenia.
Ekipa SPLA Tychy
Asia, Michał, Szymon, Kazik, Damian, Mirek !
Page: 1 / 4 (35 posts)
1234Następna strona »
124Następna strona »
Następna strona »