Tyski Półmaraton – bieg na 21km prowadzący głównymi ulicami miasta Tychy.
Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne).
Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone na terenie Gemini Park Tychy.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.
Wspólnie z półmaratonem rozgrywany jest Międzynarodowy Tyski Bieg Uliczny na dystansie 10 kilometrów.

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak sobotnie biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70 kilku. W Półmaratonie wzięło udział ponad 400 osób. Wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników, oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

W roku 2017 postawiliśmy na profesjonalny marketing biegu co przyniosło ponad dwukrotny wzrost liczby uczestników (zapisanych ponad 1000 osób).

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Zapraszamy w tym roku!

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

VIITP – Puma

PUMA (Puma Concolor) – duży kot o smukłym i gibkim tułowiu – niezwykle zwinny i żywotny.
Ma olbrzymią siłę, z równą łatwością wspina się na drzewa i skacze na duże odległości w trakcie pogoni za ofiarą.
Wykonuje skoki na odległość nawet 12 metrów i wysokość 7 metrów.
Pumy są polującymi w ciągu dnia samotnikami – w czasie biegu osiągają prędkość do 80km/h ….. 

Na trasie bądź jak puma – zwinna i silna a jednocześnie zaskakująca szybkością pokonywanych kilometrów.
Indywidualnie rozplanuj strategię na 21 kilometrów i nie oglądając się na innych w kilku epickich skokach miń linię mety!

A więc pokaż swoją biegową prędkość …. i dołącz do TYCH najlepszych!!!

Bądź jak puma i wskocz majestatycznie na listę startową 

ZAPISY

KONKURS – Wygraj pakiet plus na VIITP

HALO HALO – są tu jacyś biegacze chętni na pakiecik startowy na nasz półmaraton??? 
No to w te pędy patrzajcie na nasz KONKURS ! Co trzeba zrobić ?

Pokazać nam, jak bardzo kręci Cię bieganie – pod tym postem wrzucajcie swoje fotki, które nam to pokażą – im bardziej zwariowane, odjechane i rozbiegane będą tym większa szansa na nagrodę. Mogą to być zdjęcia z biegów, treningów a nawet z zakupów w supermarkecie – grunt aby pokazały nam Wasz zwierzęcy głód biegania! Do wygrania 1 pakiet startowy na VII Tyski Półmaraton oraz jeden z dziesięciu SPLA-owskich kubasków pocieszenia. No to czas start – czekamy na wpisy do 27 maja 2018!

Co zrobić aby wziąć udział:
1. Polub nasz Fanpage (Tyski Półmaraton) na FB (jeśli jeszcze z jakiś powodów go nie lubisz)
2. Udostępnij na swojej tablicy grafikę konkursową (nie jest to wymóg, ale będzie nam bardzo miło)!
3. Pod tym wpisem z grafiką konkursową na FB Tyskiego Półmaratonu (a nie wydarzenia lub udostępnienia na innej stronie) dodaj swoje zdjęcie pokazujące jakie z Ciebie zwierzę biegowe.
Czyli , że tutaj:
WPIS KONKURSOWY

Jury w składzie Komitetu Organizacyjnego VI TP  wybierze najbardziej zwariowane i odjechane fociaki i rozda nagrody:
1 nagroda główna – pakiet startowy PLUS na VII Tyski Półmaraton
10 nagród dodatkowych w postaci kubka z grafiką biegową SPLA.
Wyniki ogłosimy do końca maja 2018.

3 … 2 …. 1 … START !!!

Klasyfikacja drużynowa na VII Tyskim Półmaratonie

Biegacie w grupie albo macie swoich ulubionych współtowarzyszy biegowych treningów? A może by tak wystartować razem i powalczyć o chwalebny tytuł najlepszej drużyny VII Tyskiego Półmaratonu?
W tym roku przeprowadzimy klasyfikację drużynową ale na takich zasadach, że do wyniku drużyny zaliczamy czas 4 najlepszych zawodników a dokładnie najszybszych 2 kobiet i 2 mężczyzn. Ważne aby przy zapisach wybrać jednobrzmiącą nazwę drużyny. Pamiętajcie też, że mamy 2 pola – KLUB – tutaj wpisujecie dowolną nazwę klubu ale to nie brane jest do klasyfikacji – oraz drugie pole DRUŻYNA – to pole jest brane do klasyfikacji drużynowej. A więc możecie tworzyć dowolne drużyny nawet w zakresie jednego swojego klubu. Ważne aby wystartowały tam minimum 2 kobiety i 2 mężczyzn!
A więc zbierajcie ekipy biegowe, kolegów z pracy a może sąsiada z klatki obok, zawalczcie o wieczną chwałę i zespołowy puchar….. i dołączcie do TYCH najlepszych DRUŻYN!
 

Promocja na niższą opłatę za pakiet plus VIITP

W ten piękny majówkowy dzień „paczymy” sobie na listę startową i co widzimy? A no to, że mamy ją już zapełnioną w jednej-trzeciej – ale to szybko leci 😉 !!!
Z tego dobrego humoru wpadliśmy na taki pomysł, żeby dać Wam więcej czasu na niższa opłatę na PAKIET PLUS z koszulką – a co tam – niech się ładnie noszą/biegają na Waszych półmartońskich ciałach.
Niższa cena(60zł) na pakiet plus będzie obowiązywać do 1 czerwca. No to Wy wskakujcie na zapisy a my wracamy rozpalać majówkowego grilla 😉
Udanego wypoczynku!
 
 
P.S. .. pamiętajcie, że jedna kiełbaska z grilla to minimum 5km interwałów na treniengu!!! 😉

Biegacze z dzieckiem w wózku na VII TP

Halo, halo czy są tu jacyś „wózkowi”, którzy lubią pościgać się ze swoimi pociechami w ich dziecięcych brykach??? Jak tak to świetnie – bierzcie swoje latorośle na trening bo już 2 września będziecie mogli stanąć na starcie VII Tyskiego Półmaratonu i powalczyć w osobnej kategorii biegaczy z wózkiem.
Dla najlepszych przewidziane są puchary i nagrody, dla wszystkich medale a dla Waszych dzielnych dzieciaków miła niespodzianka na pewno też się znajdzie.

A więc smarujcie kółka, napełnijcie bidony …. i dołączcie do TYCH najlepszych!

ZAPISY

P.S. przy zapisach nie zapomnijcie zaznaczyć kategorii BIEGACZ Z WÓZKIEM
P.S.2 .. niższa opłata tylko do 1 maja!

Ostatni tydzień niższych opłat na VII TP

My tu gadu gadu a za tydzień zaczyna się majówka – a jak majówka to i termin najniższych opłat.

Także oprócz planowania weekendowych grilli tudzież dłuuugich wybiegań pomyślcie też o tym!

Jeżeli chcecie dołączyć do TYCH najlepszych za najbardziej atrakcyjną cenę to się spieszcie – czas tak szybko leci a miejsca tak szybko się rozchodzą 

Jeżeli jesteście zapisani ale nie opłaceni – to też najwyższa pora zadziałać w tym temacie. Ostatni tydzień niższych opłat startowych (do 1 maja) !!! 

ZAPISY

VIITP – Orzeł

ORZEŁ Przedni (Aquila Chrysaetos)
Król ptaków – jeden z najbardziej majestatycznych gatunków szponiastych oraz najszybszych zwierząt świata. W nurkowaniu z dużej wysokości osiąga prędkość do 320 km/h!!! Jest to najsilniejszy europejski orzeł – ten drapieżnik ma tyle odwagi i siły, że pozwala sobie na zaatakowanie nawet człowieka lub wilka ….. 🦅

Ty na trasie też bądź jak orzeł – majestatycznie pokonuj kolejne kilometry, upatrz sobie metę niczym bezbronną ofiarę, którą z pełną prędkością zaatakujesz na finiszu – bądź bezlitosnym łowcą półmaratonu!

A więc pokaż swoją biegową drapieżność …. i dołącz do TYCH najlepszych!!!

Bądź jak orzeł i drapnij swoje miejsce na liście startowej 😉
ZAPISY

Start i meta VII Tyskiego Półmaratonu pod Gemini Park Tychy

Czołem Półmaratończycy!
Zapowiadaliśmy zmiany no to mamy – nowe miejsce startu oraz nowa trasa! 🏆🏆🏆
W tym roku start i metę, biuro zawodów oraz miasteczko biegowe przenosimy na tereny przy Gemini Park Tychy. Dzięki naszemu partnerowi tak my organizatorzy jak i Wy biegacze będziemy mieli więcej miejsca na bieganie, ogarnianie jak i lepszą infrastrukturę do wykorzystania. Będą parkingi pod nosem, prysznice i sanitariaty, biuro zawodów, strefa gastro, atrakcje dla dzieci …. i wiele innych – wszystko fajnie skomunikowane 😉 🥇🏃‍♂️🏃‍♀️🎉
Zmieni się też trasa – zadbamy aby była bardziej atrakcyjna a co najważniejsze – postaramy się o atest PZLA. Teraz już nie będzie wymówek, że trasa Wam się za bardzo dłuży 😉
Postaramy się aby w nowym miejscu było jeszcze lepiej, jeszcze szybciej i jeszcze bardziej …. półmaratońsko!!! 😝
 
A więc we wrześniu dołączcie do TYCH najlepszych!

VII TP – posiłek mięsny lub wegetariański

Jak tam Wasza przedstartowa dieta wygląda? Stosujecie jakąś?
Przed startem wymaga to samozaparcia ale za to po przebiegnięciu 21km możecie pozwolić sobie na pochłonięcie wszystkiego co znajdzie się w Waszym zasięgu! 😉
🍔🍻🍩🌭🍕
My po biegu też zaserwujemy Wam coś pyszniastego – co dokładnie to jeszcze się nasz etatowy kucharzyna zastanawia – wiemy jedno – będą 2 dania do wyboru – coś dla mięsożerców coś dla wegetarian – do wyboru przy zapisach!!
🥕🍅🥦🍆🍊
A więc jedzcie jak chcecie …. i dołączcie do TYCH najlepszych!
 
Page: 1 / 8 (75 posts)
1238Następna strona »
128Następna strona »
Następna strona »