Tyski Półmaraton – bieg na 21km prowadzący głównymi ulicami miasta Tychy.
Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne).
Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone na terenie Gemini Park Tychy.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.
Wspólnie z półmaratonem rozgrywany jest Międzynarodowy Tyski Bieg Uliczny na dystansie 10 kilometrów.

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak sobotnie biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70 kilku. W Półmaratonie wzięło udział ponad 400 osób. Wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników, oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

W roku 2017 postawiliśmy na profesjonalny marketing biegu co przyniosło ponad dwukrotny wzrost liczby uczestników (zapisanych ponad 1000 osób).

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Zapraszamy w tym roku!

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Czas Na Herbatę partnerem VII Tyskiego Półmaratonu

A po biegu … Czas na Herbatę !!! 😉
Kolejnym naszym partnerem jest firma „Czas na Herbatę”, dzięki której znajdziecie w swoich pakietach próbki ich przepysznych herbatek oraz kupony rabatowe na 20% do wykorzystania w sklepie firmowym w Gemini Park Tychy !
 
Od samego początku działalności specjalizują się w imporcie, produkcji oraz sprzedaży herbat wysokogatunkowych oraz wszelkich akcesoriów do jej parzenia i przechowywania. W asortymencie znajdziecie herbaty czarne, zielone, białe, czerwone, kwitnące, autorskie oraz mieszanki owocowe. W ofercie posiadają szeroką gamę wszelkich akcesoriów niezbędnych do właściwego przygotowanie naparów w tym m.in. różnego rodzaju kubki, filiżanki, dzbanki, podgrzewacze, zaparzacze, filtry, puszki oraz pojemniki do przechowywania.
 
Zapraszamy do sklepu stacjonarnego i internetowego

Wygraj plan treningowy na VII Tyski Półmaraton

Wrzucamy kolejny szybki konkurs od naszego partnera Akademii Biegania 42k – www.42k.com.pl .

Jest jeszcze trochę czasu do startu w VII Tyskim Półmaratonie i możesz pod profesjonalnym okiem przygotować się do tych zawodów.

Wrzuć pod wpisem na fanpage FB Tyskiego Półmaratonu zdjęcie i przekonaj nas, że to właśnie Ty potrzebujesz solidnego treningowego wycisku.
Do zgarnięcia 3 indywidualnie spersonalizowane 6-tygodniowe plany treningowe przygotowujące do startu w VII Tyskim Półmaratonie a w nich trening personalny i analiza techniki biegu.

Komentarze i fotki wrzucamy pod tym linkiem:
KONKURS FB


A więc do dzieła – czas na komentarze z fotkami macie do końca tygodnia (niedziela 15 lipca 23:59) – ogłoszenie trójki zwycięzców w przyszłym tygodniu!
Przygotuj się do biegu … i dołącz do TYCH najlepszych!!!

Trasa z atestem PZLA na VII TP

TRASASASASASA … mamy finalny przebieg, profil i filmik z przejazdu trasy VII Tyskiego Półmaratonu. Trasa właśnie uzyskała atest PZLA ! 🎉
Trasa jest niby płaska ale ma kilka soczystych podbiegów – ale pamiętajcie, że to co podbiegniecie to też będziecie mogli zbiec ! Aby wam godnie się biegało to będzie co następuje:
– punkty z napojami co 5km 🥤
– w razie upałów zraszacze wody 💦
– strefy kibica i kapele na trasie 📢
– punkt pomiarowy na 10km z relacją na telebimie
– atest trasy PZLA 📜
– pilot biegu 🏎
– pacemakerzy na wybrane czasy 🐰
– dużo pozytywnej energii i wiele więcej 😉 🤩
 
Oglądajcie, planujcie taktykę i dołączcie do TYCH najlepszych! 😉
Wszystkie linki znajdziecie tutaj
TRASA

Fabryk Formy Tychy partnerem VII TP

Centrum Fitness FABRYKA FORMY to tegoroczny partner VII Tyskiego Półmaratonu.
Trenerzy Fabryki Formy poprowadzą przedbiegową rozgrzewkę abyście byli odpowiednio rozciągnięci i gotowi do bezpiecznego łamania swoich życiówek 😉 W Fabryce Formy będziecie mogli też skorzystać z szatni i pryszniców 😉
🏋️‍♂️💪🤸‍♀️💦👕

A tymczasem możecie skorzystać z ich oferty aby przygotować się do półmaratońskiej walki na trasie ! Fachowcy od różnego rodzaju form ruchu na pewno podpowiedzą co i jak robić … aby dołączyć do TYCH najlepszych.

Jak sami o sobie piszą:
Fabryka Formy powstała z pasji do sportu i potrzeby życia na najwyższym poziomie. Czasy, w których żyjemy, warunki pracy i kompleks schorzeń cywilizacyjnych sprawiają, że podejmowanie codziennej aktywności fizycznej i mentalnej oraz korzystanie z usług fitness jest niemalże warunkiem koniecznym dla cieszenia się życiem w pełni, w zdrowiu. Dlatego sami korzystamy z naszych usług na co dzień i staramy się prowadzić kluby i układać ich życie wspólnie z naszymi klubowiczami. Staramy się dbać o nasze zdrowie i z wielką przyjemnością dbamy o Wasze – zdrowie, sprawność i urodę. Dzięki Waszej codziennej pracy osiągacie cele i to stanowi sens naszej roboty i ogromną codzienną radość.

www.tychy.fabryka-formy.pl
FANPAGE FABRYKA FORMY

ZAPISY

60 dni do startu VII Tyskiego Półmaratonu!

60!!!!! Tak! – to już tylko 60 dni zostało do startu VII Tyskiego Półmaratonu – najwyższa pora zacząć uskuteczniać swoje plany treningowe aby 2 września pokazać swoje zdolności w całej okazałości na trasie !

To też odpowiednia pora dla niezdecydowanych aby się zapisać i odpowiednio przygotować – odłóż na bok wymówki – stań twarzą w twarz z półmaratońskim wyzwaniem … i dołącz do TYCH najlepszych!

ZAPISY

Konkurs na stefę kibica na VIITP

Mundialowe emocje powoli się już kończą ale prawdziwy szał kibicowania dopiero przed nami.
Zapraszamy Was do konkursu na najlepszą strefę kibica na VII Tyskim Półmaratonie !!!
👏🎉📣🥁👏

Zbierz ekipę przyjaciół, zaproś sąsiadów, kolegów z podwórka i szkoły lub ziomków ze swojej kapeli i dołącz do TYCH najlepszych kibiców na trasie półmaratonu już 2 września 2018. Na tych najbarwniejszych, najgłośniejszych, najbardziej szalonych i dodających biegaczom powera czekają nagrody w wysokości 1000zł, 700zł i 500zł dla 3 najlepszych stref kibica wyłonionych w głosowaniu internetowym na naszym FB po biegu.

A więc szykujcie przebrania, bębny i trąbki, malujcie twarze i przyjdźcie zedrzeć gardła i podzielić się Waszą pozytywną energią !

Zasady konkursu w REGULAMINIE
Zapisy zainteresowanych na michal@spla.com.pl do 19.08.2018.

Atrakcje dla dzieci na VII Tyskim Półmaratonie

VII Tyski Półmaraton to będzie rodzinne święto – zapraszamy Was wszystkich ze swoimi pociechami, gdyż będziemy mieli dla nich masę atrakcji.

Naszym partnerem w zakresie Miasteczka Sportowo-Edukacyjnego dla dzieci będzie Fundacja MultiIntegra, która zapewni Waszym latoroślom m.in: dmuchańce, animacje typu malowanie twarzy, akademię SliMe, piasek kinetyczny, malowanie na sztalugach, balony, interakcje z psami – maskotkami Młodych Wilków, pokazy karate.
Na pewno spotkacie też maskotki Tysia, Tysia i Multisia 

A więc przybywajcie i całymi rodzinami dołączcie do TYCH najlepszych !!! 

Więcej o MultiIntegrze tutaj – www.multiintegra.pl

Wyniki półmaratońskiego konkursu

No to wrzucamy wyniki foto-konkursu!!! Dziękujemy wszystkim zwierzakom biegowym za udział i dzikie fociaki – naprawdę macie we krwi bieganie !!!

Po zliczeniu naszych głosów zwycięzcą pakietu PLUS został
Wojciech Kowalczyk
– mamy nadzieję, że tak samo będziesz przelatywał nad trasą VII Tyskiego Półmaratonu !!!

A kolejna 10-tka zostaje posiadaczami naszych klubowych kubasków a są to:
Cichoń Agnieszka Ciochoń , Klaudia Chrószcz , Marta Dziekańska , Kamil Kędzior , Dariusz Kołodziej , Krzysztof Krzyżak , Krzysztof Mucha , Marcin Szyja , Andzun Qan , Luz Cast-Zarc .

Co do odbioru nagród to tak:
– Wojtka – zwycięzcę pakietu – prosimy o maila na michal@spla.com.pl – wtedy napiszemy co i jak.
– zwycięzców kubków zapraszamy osobiście po odbiór od poniedziałku 11 czerwca do naszego partnera Pracowni TORT MARZENIE, ul. Piłsudskiego 12/49, Tychy – jeżeli macie daleko i nie dacie rady podbiec w ramach treningu to piszcie na michal@spla.com.pl na jaki adres wysłać kubek .

Gratulejszon dla wszystkich !!!

VIITP – Puma

PUMA (Puma Concolor) – duży kot o smukłym i gibkim tułowiu – niezwykle zwinny i żywotny.
Ma olbrzymią siłę, z równą łatwością wspina się na drzewa i skacze na duże odległości w trakcie pogoni za ofiarą.
Wykonuje skoki na odległość nawet 12 metrów i wysokość 7 metrów.
Pumy są polującymi w ciągu dnia samotnikami – w czasie biegu osiągają prędkość do 80km/h ….. 

Na trasie bądź jak puma – zwinna i silna a jednocześnie zaskakująca szybkością pokonywanych kilometrów.
Indywidualnie rozplanuj strategię na 21 kilometrów i nie oglądając się na innych w kilku epickich skokach miń linię mety!

A więc pokaż swoją biegową prędkość …. i dołącz do TYCH najlepszych!!!

Bądź jak puma i wskocz majestatycznie na listę startową 

ZAPISY

KONKURS – Wygraj pakiet plus na VIITP

HALO HALO – są tu jacyś biegacze chętni na pakiecik startowy na nasz półmaraton??? 
No to w te pędy patrzajcie na nasz KONKURS ! Co trzeba zrobić ?

Pokazać nam, jak bardzo kręci Cię bieganie – pod tym postem wrzucajcie swoje fotki, które nam to pokażą – im bardziej zwariowane, odjechane i rozbiegane będą tym większa szansa na nagrodę. Mogą to być zdjęcia z biegów, treningów a nawet z zakupów w supermarkecie – grunt aby pokazały nam Wasz zwierzęcy głód biegania! Do wygrania 1 pakiet startowy na VII Tyski Półmaraton oraz jeden z dziesięciu SPLA-owskich kubasków pocieszenia. No to czas start – czekamy na wpisy do 27 maja 2018!

Co zrobić aby wziąć udział:
1. Polub nasz Fanpage (Tyski Półmaraton) na FB (jeśli jeszcze z jakiś powodów go nie lubisz)
2. Udostępnij na swojej tablicy grafikę konkursową (nie jest to wymóg, ale będzie nam bardzo miło)!
3. Pod tym wpisem z grafiką konkursową na FB Tyskiego Półmaratonu (a nie wydarzenia lub udostępnienia na innej stronie) dodaj swoje zdjęcie pokazujące jakie z Ciebie zwierzę biegowe.
Czyli , że tutaj:
WPIS KONKURSOWY

Jury w składzie Komitetu Organizacyjnego VI TP  wybierze najbardziej zwariowane i odjechane fociaki i rozda nagrody:
1 nagroda główna – pakiet startowy PLUS na VII Tyski Półmaraton
10 nagród dodatkowych w postaci kubka z grafiką biegową SPLA.
Wyniki ogłosimy do końca maja 2018.

3 … 2 …. 1 … START !!!

Page: 1 / 9 (83 posts)
1239Następna strona »
129Następna strona »
Następna strona »