Tyski Półmaraton – bieg na 21km po trasie z atestem PZLA.
Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne).
Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone na terenie Hali Sportowej w Tychach, al. Piłsudskiego 20.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70 kilku. W Półmaratonie wzięło udział ponad 400 osób. Wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników, oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

W roku 2017 postawiliśmy na profesjonalny marketing biegu co przyniosło ponad dwukrotny wzrost liczby uczestników (ponad 1000 osób). W 2018 w biegu uczestniczyło już prawie 1300 osób!

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Zapraszamy w tym roku!

LISTA STARTOWA 2019

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

SPLA na …. targach książki

SPLA na ….. targach książki ! 
A wszystko to przez Marka i jego dziadka Wieśka na wózku inwalidzkim, którzy ukończyli nasz piekielny VIII Tyski Półmaraton a później Silesia Marathon. No i swoją inspirującą historię opisali w książce Maraton Pokoleń a nas zaprosili do jej współtworzenia. W ten sposób znajdziecie w niej mały rozdział o tym jak wygląda praca nad zawodami biegowymi naszymi oczami organizatora … no i jak przebiegała współpraca z tą dwójką z Granpagang-u 

Całość prezentacji i to co my powiedzieliśmy możecie podejrzeć tutaj – TARGI KSIĄŻKI
…no a co napisaliśmy to już szukajcie w książce .. której okładkę zdobi zdjęcie z naszego Tyskiego Półmaratonu !!!
Warto zobaczyć i przeczytać całość – Marek z Wieśkiem swoim przykładem mega motywują!!!

DZIĘKUJEMY !!!

Sportowe emocje po upalnym VIII Tyskim Półmaratonie już opadły i najwyższa pora podziękować wszystkim tym, którzy brali udział w naszym tyskim święcie biegania.
 
Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, którzy wystartowali w tym ognistym półmaratonie – za walkę i pot wylany na trasie, za pokonywanie swoich słabości i za ogromną dawkę pozytywnej energii, która od Was płynęła. Gratulacje, że w takich warunkach dołączyliście do TYCH najlepszych!!!!
 
Dziękujemy tym, bez których ta impreza by się nigdy nie udała – wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w obsługę biegów w biurze zawodów, na starcie i przede wszystkim obstawiającym trasę – to oni wszyscy poświęcają dla Was biegaczy swój czas i energię , ogarniają papiery, zaopatrzenie i zniecierpliwionych kierowców.
 
Dziękujemy policji, straży miejskiej oraz ratownikom medycznym za zabezpieczenie trasy oraz zdrowia zawodników
 
Dziękujemy naszemu stałemu współorganizatorowi MOSiR-owi Tychy za udane współdziałanie i wzajemną pomoc.
 
Dziękujemy sponsorom, partnerom i przyjaciołom za wsparcie, aktywny udział i współtworzenie naszej biegowej imprezy. To Wy współorganizujecie z nami te biegi!
 
Dziękujemy kibicom, którzy na trasie dopingowali biegaczy, a na mecie cieszyli się wraz z nimi z osiągniętych wyników. Szczególne podziękowania kierujemy do zorganizowanych stref kibica – byliście w tym roku niesamowici – biegacze odczuli Wasz pozytywny power w nogach!!!
 
Dziękujemy mieszkańcom miasta za wyrozumiałość i cierpliwość – staramy się aby biegi i związane z nimi zamknięte ulice sprawiały Wam jak najmniej kłopotów.
 
Dziękujemy wszystkim innym osobom i instytucjom zaangażowanym w jakikolwiek sposób w Tyski Półmaraton.
 
Mamy nadzieję, że wszyscy z Was mają niezapomniane wspomnienia z 1 września i zobaczymy Was znowu za rok!!! Zapraszamy na inne nasze biegi
www.spla.com.pl
 
DZIĘKUJEMY!!!
Ekipa Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki Tychy
czyli
Damian – dyrektor półmaratonu
Asia – biuro zawodów
Kazik – organizacja
Szymon – spr.sportowe
Michał – grafika i marketing
 
Partnerzy
MOSiR Tychy Urzad Miasta Tychy RPWiK Tychy Gemini Park Tychy AZTEQ DESIGN Arla Starbucks TVP3 Katowice Żory Sport Klinika Lech Free Fiat Chrysler Automobiles PL Hilton Foods Ltd Sp z oo Reha Fit Audioclinic Aparaty słuchowe Warsztat Koszulkowy Warsztat Formy Tort Marzenie Rehabilitacja-masaż Czas na Herbatę Gemini Park Manaslu Outdoor Wataha Running Brilliance Gabinet Kosmetologiczny U Przewoźnika Restauracja Przyjęcia Bydziubeka SMS Fizjo-Active SMS ARENA Doktor Marchewka Suerte – Centrum zdrowia NOLTYCHY.pl Pradom Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo AldonaPodolog 42k Trener Biegania Szymon Wdowiak CA Sport Broker ZDI24 Sp. z o.o. 40-latek Tychy Klub biegacza Grandpagang RUNHOGS
 

Zapraszamy na II Bieg Jelenia

Czołem półmaratończycy!!! Jeżeli podobało się Wam na naszej „połówce” to dla odmiany zapraszamy 27 października na kameralne biegi przełajowe czyli II Bieg Jelenia !
🦌🦌🦌
Krzaczory, błocisko, mokry piasek, konary i mech .. a kto wie może i śnieg z lodem – to wszystko zaserwujemy Waszym butom w pięknych okolicznościach paprocańskich lasów.
Jeżeli lubicie poskakać między gałęziami niczym łania i napierać na gęstwiny leśne jak ten jeleń to II Bieg Jelenia czyli Otwarte Mistrzostwa Tychów w Biegach Przełajowych jest idealny dla Was.
 
II Bieg Jelenia to coś czego nam brakowało w Tychach – bieg przełajowy po trudnym terenie. Długość trasy to ok. 8km (dwie pętle po ok. 4km) – trasa będzie prowadziła duktami leśnymi a także poza nimi. Na trasie mogą pojawić się naturalne utrudnienia ( korzenie, błoto, konary drzew, grząski piasek).
 
Startujemy o godz. 11:00 w dniu 27 października 2019 z Ośrodka Wypoczynkowego na Paprocanach (Tychy, Parkowa 17). Miejsca mamy tylko 300 z czego prawie połowa już zajęta!
 

Taka mała „zamianka”

To jest Agnieszka i Ania – zapisały się razem na bieg … jednak Ania nie mogła (lub nie chciała) pobiec i oddała swój pakiet koledze – nic to, że organizatorzy trąbili do kiedy można przepisywać pakiety – po co ma się zmarnować – niech znajomy sobie poleci jako Ania ….. nie bądź jak Ania i jej kolega!!!
* imiona oczywiście czysto przypadkowe!
 
Dzisiaj dołożymy nieco dziegciu do naszego półmaratońskiego miodu a wszystko to w związku z oszustwem jakiego dopuścił się mężczyzna biegnący i sklasyfikowany jako kobieta na VIII Tyskim Półmaratonie.
 
Niestety zdarzają się takie przypadki mimo tego, że maksymalnie długo dajemy możliwość przepisania pakietu – później po prostu się nie da – cała maszyna organizacyjna, pomiarowa i drukująca jest wprawiona w ruch i się nie da jej zatrzymać. Niektórzy niestety są innego zdania i oddają pakiet znajomemu a takiego czegoś nie można robić w żadnym wypadku z poniższych powodów.
 
1. To jest OSZUSTWO – oszustwo wobec organizatorów, innych biegaczy oraz siebie samych – mężczyzna, który biegnie za kobietę wskakuje na listy wyników w klasyfikacji żeńskiej przez co kolejne uczestniczki mają gorsze miejsca. Oczywiście odnosi się to też do zamiany chłopaka w dziewczynę ale również do zamian w zakresie tej samej płci – po prostu wynik robi inna osoba niż ta która widnieje na wynikach …. Nieładnie!
 
2. Jest to NIEBEZPIECZNE – jeżeli takiej osobie by się coś na trasie stało i potrzebna by była szybka pomoc to nie wiemy kto to i na jakie numery ICE dzwonić – a co jakby faktycznie doszło do jakiegoś nieszczęścia??? – osoba oddająca pakiet innej byłaby za to odpowiedzialna i poniosła by niemałe konsekwencje!
 
3. Jest to po prostu nie FAIR – tak normalnie po ludzku nie fair względem innych startujących i organizatorów.
 
Niestety zapisując się na bieg i opłacając go trzeba zaakceptować ryzyko, że coś może nam przeszkodzić w starcie … sami dużo biegamy i akceptujemy takie zasady. Nie akceptujesz nie zapisuj się!
 
Jak kolejnym razem będziesz chciał być tak sprytny jak Ania to pamiętaj – wykryte przypadki tego typu zamiany skutkują u nas dyskwalifikacją i zakazem startu w kolejnych edycjach Tyskiego Półmaratonu.
 
Oby jak najmniej takich akcji 😉
 
A Wy już ochłonęliście po tym naszym półmaratońskim solarium ??? 😉

GRATULACJE PÓŁMARATOŃCZYCY!!!

Czołem PÓŁMARATOŃCZYCY
…wykuci w ogniu i wytopieni w żarze, łamiący swoje słabości i powstający niczym nasz feniks z popiołów, pokonujący piekielny ból i skwar!!!
☀️🔥🔥🔥☀️
Każdy z Was podejmujących wyzwanie ognistego feniksa jest zwycięzcą – Ci z czołówki oraz Ci, którzy walczyli z upałem najdłużej, Ci z mety i Ci którzy potrafili podjąć bardzo trudną decyzję by odpuścić, Ci z życiówkami i Ci którzy przechodzili do marszu aby tylko dołączyć do TYCH najlepszych!!!!
🦅🦅🦅
Nasz ognisty feniks okazał się idealną zapowiedzą tego co spadnie na nas z nieba!!! Ale tym lepiej smakuje zwycięstwo i tym dumniej noście go teraz na Waszych półmaratońskich torsach !!!!
🥇🥇🥇
GRATULUJEMY WAM – to był mega trudny półmaraton!!!
….z drugiej strony nikt nie mówił, że będzie łatwo!!! 😉
 
Z naszej perspektywy cieszymy się, że mimo tak niesprzyjających okoliczności z uśmiechami na twarzach wpadaliście na metę – mamy tu chyba najlepszych biegaczy na świecie. Wiemy, że nie wszystko zagrało, wyciągamy wnioski – co roku staramy się poprawiać niedoskonałości – więc za rok będzie jeszcze lepiej .. choć tym razem może zaprojektujemy jakieś zimnolubne zwierzę typu pingwin wychodzący z lodówki 😉
❄️🐧❄️
Cieszymy się, że wszystkie osoby potrzebujące pomocy na trasie czują się już dobrze bo tak jak pisaliśmy – zdrówko najważniejsze !!!!
 
Mamy nadzieję, że VIII Tyski Półmaraton na długo pozostanie w Waszych serduchach a nasza półmaratońska koszulka będzie Was niosła na kolejnych biegach!!!. No i chyba widzimy się za rok ??? 😉
Witajcie wśród TYCH najlepszych!!!
😉 😉 😉
 
Ekipa SPLA Tychy

FAQ – czyli co i jak

To już jutro widzimy się na starcie najbardziej „ognistego” półmaratonu tyskiego – wierzymy, że mimo aury powstaniecie jak ten fenix z popiołów i w pięknym stylu z uśmiechami na buźkach dotrzecie na metę 
Poniżej garść najważniejszych informacji:

1. PROGRAM – NIEDZIELA – 1.09.2019
HALA SPORTOWA TYCHY, Piłsudskiego 20
7.30 – 9.30 Biuro Zawodów
8.45 – 10.00 Zapisy do biegów dziecięcych
10.00 Start Biegu Głównego (z ul. Uczniowskiej)
10.10 Start biegów dziecięcych ( spod Hali Sportowej)
11.30-13.00 Poczęstunek
ok.13.30 Rozdanie nagród, konkurs z nagrodami i zakończenie

2. META
Linia mety znajduje się przy Hali Sportowej na ul. Piłsudskiego 20. Na placu przed Halą Sportową będzie można skorzystać z masażu i zjeść posiłek czekając na dekoracje zwycięzców, po której odbędzie się konkurs.

3. WYNIKI ONLINE
W dniu jutrzejszym wyniki będzie można śledzić online na stronie https://pomiar-czasu.pl/live/ . Będziemy mierzyć też międzyczas na 10 kilometrze.

4. DOJAZD I PARKINGI
Jeżeli jedziecie do nas autem to w okolicach startu będą parkingi m.in. przy Halach Targowych, marketach Auchan, OBI czy Kaufland zaznaczone na http://tiny.cc/isx0bz. Wyjedźcie trochę wcześniej bo niektóre trasy dojazdowe pokrywają się z trasą biegu i w zależności od decyzji osób kierujących ruchem będą przed biegiem zamykane. Utrudnienia przewidziane są w godzinach ok. 9:30-13:00.

5. START WÓZKOWYCH
Osoby startujące z wózkami z dzieckiem prosimy o stawienie się na linii startu ciut wcześniej i ustawienie się z przodu stawki – ich start odbędzie się kilka minut przed wszystkimi (przed 10:00). Prosimy o ostrożność na drodze, bieg jej prawą stroną i przepuszczenie samochodów jadących przed główną stawką biegu (pilot biegu, policja).

6. DEPOZYT, PRZEBIERALNIE, TOALETY, MASAŻE
– depozyt dla zawodników będzie w holu Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego 20.
– przebieralnie – Hala Sportowa
– toalety – Hala Sportowa oraz 2 strefy na zewnątrz (przy starcie i strefie gastronomicznej)
– masaże na placu przed Halą Sportową

7. TRASA i LIMIT
Na trasie biegu są 4 punkty z wodą i miskami do moczenia (5,4km, 8,5km, 11,8km, 18,3km) oraz 2 zraszacze. Na drugim i trzecim punkcie oprócz wody będą podawane napoje izotoniczne. Trasa będzie oznakowana co kilometr. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny. Po tym czasie należy zejść z trasy.

8. BIEGI DZIECIĘCE
Od 10.10 odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe – koszt za udział to 5 zł. Przyjmowanie zgłoszeń w niedzielę przed biegiem w godzinach 8.45 – 10.00. Regulamin tutaj – http://tiny.cc/bmpxaz

9. WOLONTARIUSZE
Zawody przygotowujemy dla Was – biegaczy, a w organizację angażują się przede wszystkim osoby pracujące społecznie. Prosimy docenić pracę wolontariuszy, którzy z pewnością dołożą starań, by służyć Wam pomocą.

10. ZABEZPIECZENIE
W trakcie biegu będą miały stały dyżur karetki pogotowia z zespołem medycznym. Jeśli będziesz potrzebował pomocy lub zauważysz osobę, która takiej pomocy potrzebuje, zgłoś to najbliższej osobie z obsługi biegu – Policjantowi, Strażnikowi Miejskiemu lub wolontariuszowi.

11. STREFY KIBICA
Na trasie zwróćcie uwagę na strefy kibica – będzie ich 6 ponumerowanych – po biegu będziecie głosować na tą , która głosowała najgłośniej i najbarwniej – na numerach startowych macie bon do głosowania który należy uzupełnić o numer strefy i wrzucić do pudełka w Biurze zawodów lub przy scenie.

12. GRAWER
Będzie możliwość graweru na medalu swojego nazwiska i czasu – będzie to usługa dodatkowo płatna.

Życzymy powodzenia na trasie biegu i wiele miłych wspomnień ze sportowej rywalizacji. Przede wszystkim uważajcie na siebie biorąc pod uwagę jutrzejsze upały – nie róbcie nić na siłę, to nie jest pierwszy ani ostatni półmaraton – zdrówko najważniejsze!

Do zobaczonka jutro!!!

EKIPA SPLA TYCHY

Partner kreatywny AZTEQ DESIGN

No to jeszcze leci co nieco o naszym grafikoogarniaczu czyli sprawcy całego naszego dizajnu – projekty naszych pięknych koszulek, banerki, fejsbuczki i inne półmaratońskie materiały – wszystko to wypływa z kreatywnych ścian AZTEQ DESIGN .
 
A więc jeżeli potrzebujecie wsparcia graficzno-reklamowego – czyli takiego własnego grafika na zawołanie to uderzajcie jak w dym do naszego reklamowo-graficznego partnera.
 

Atrakcje na VIII Tyskim Półmaratonie

Już jutro zapraszamy biegaczy z całymi rodzinami – bo oprócz biegania czeka na nas masa atrakcji i tak na przykład:
– ścianka wspinaczkowa od Grupa Jurajska GOPR
– manualne boisko do gry od Szkoła Mistrzostwa Sportowego Tychy
– dmuchańce dla dzieciaczków od SMS TYchy
– badania wzroku od Doktor Marchewka
– badanie słuchu od Audioclinic Aparaty słuchowe
– strefa gastronomiczna z posiłkiem i napojami/piwem – U Przewoźnika Restauracja Przyjęcia
– grawer medalu
– rowerki stacjonarne i rozgrzewka z Warsztat Formy
– namioty wystawców i partnerów
 
Zostańcie z nami trochę dłużej – po dekoracji wszystkich zwycięzców w drodze konkursu będzie można wyhaczyć fajne nagrody:
– bony do Gemini Park o wartości 1x4000zł, 1x2000zł, 4x500zł !!!
– bony od naszych partnerów m.in. na masaże, biżuterię, tort, kubki, herbaty, badania, kosmetyki …. 😉
 
P.S. – dalej mamy trochę pakietów wolnych do rozdania więc przybywajcie i zapisujcie się – jutro już nie będzie takiej możliwości !!!! 😉

Porady na bieganie w upale

Kochani!!! Naszym motywem przewodnim jest ognisty fenix … no i chyba nie bez powodu patrząc na to jaką niespodziankę szykuje nam słoneczko 😉
☀️🔥☀️🔥☀️
A więc przesyłam Wam kilka dobrych rad które ułatwią Wam dotarcie do mety w zdrowiu i z uśmiechem na twarzy!
🧢 Nie zapomnijcie o nakryciu głowy – czapeczka z daszkiem zawsze daje radę 😉
👕 Ubierzcie się w lekkie przewiewne rzeczy, które jednak zakryją Was trochę od słońca
💦 Pijcie dużo płynów na każdym punkcie – wody i izotonika
🥤 Jeśli macie taką możliwość zabierzcie ze sobą dodatkowy napój w pasie biegowym, softlasku lub bidonie.
🧽 Jeśli macie weźcie ze sobą gąbkę sportową, którą będzie można zmoczyć na punkcie nawadniania.
🧘‍♂️ Słuchaj swojego organizmu. Czasem warto – czując, że odetnie prąd na chwilę przejść do marszu, a jeżeli czujecie się słabo lepiej nie ryzykować i zakończyć bieg – zdrowie najważniejsze!
👉 Jeżeli zobaczycie osobę potrzebującą pomocy to jej pomóżcie i powiadomcie służby medyczne i/lub organizatorów
 
A już teraz możecie też się przygotować na tą ognistą przebieżkę:
💧 Zadbajcie o właściwe nawodnienie organizmu – sugerujemy pić zawieszone ilości wody od piątku – soboty, aby stając na linii startu być odpowiednio nawodnionym.
🍰 Od piątku warto się trochę porozpieszczać i podjadać żelki, ciasto drożdżowe – produkty bogate w cukry aby zgromadzić glilogen
💊 Warto zwiększyć poziom magnezu w organizmie poprzez shoty czy tabletki z magnezem i vit b6
 
Na trasie będą znajdowały się cztery punkty z wodą pitną i miskami do moczenia gąbek/czapek na 5,4km, 8,5km, 11,8km, 18,3km (gąbki we własnym zakresie). Na drugim i trzecim punkcie oprócz wody będzie dostępny izotonik.
Zmoczycie się też w 2 zraszaczach na ok 8,4km i 18,2km.
Wiemy też, że strefy kibica też o Was zadbają a mamy ich aż sześć 😉
 
Także miał być OGIEŃ to będzie ogień 😉
A pogoda jest przeciwieństwem tej sprzed roku – tak Was rozpieszczamy 😉
 

Odbiór pakietów na VIII Tyski Półmaraton

My tu się już ładnie uwijamy w Biurze Zawodów … do którego to zapraszamy od jutra!!!
Poniżej leci rozpiska gdzie się zjawić aby dołączyć do TYCH najlepszych !!!! 😉
‼️🚸‼️
ODBIÓR PAKIETÓW
 
PIĄTEK i SOBOTA
30-31.08.2019
godz. 10:00 – 20:00
Gemini Park Tychy, ul. Towarowa 2c
1 piętro na przeciwko sklepu Home&You
(najlepiej wjechać schodami ruchomymi w stronę Biedronki i 2 razy skręcić w prawo i trafiacie do nas 😉 )
 
NIEDZIELA
01.09.2019
godz. 7:30 – 9:30
Hala Sportowa w Tychach, al. Piłsudskiego 20
 
W piątek 30.08 będziemy mieli jeszcze do rozdania 50 pakietów standard w cenie 90pln – kto pierwszy ten lepszy 😉
Zachęcamy do odbiorów już w piątek i sobotę wtedy mniej stresu będziecie mieli stając w kolejkach 5 minut przed startem!!!
Dla 600 pierwszych odbierających dodatkowo będzie próbka herbat 😉
 
Odbiór możliwy tylko z dowodem osobistym – oświadczenia mamy wydrukowane wystarczy, że nam je podpiszecie. Jeżeli chcecie odebrać za kogoś to potrzebne jest oryginalnie wypisane i podpisane upoważnienie (skanów nie przyjmujemy), które znajdziecie tutaj:
Po przyjściu na listach sprawdźcie swój numer i ustawcie się w odpowiedniej kolejce … i dołączajcie do TYCH najlepszych!
 
W biurze będą możliwe też zapisy do biegów dziecięcych – piątek i sobota cały dzień, niedziela w godzinach 8:45-10:00.
 
Weźcie ze sobą też dobry humor i duże uśmiechy dla Wolo, którzy już dzielnie walczą aby wszystko było tip top.
 
CZEKAMY NA WAS!
 
Page: 1 / 20 (192 posts)
12320Następna strona »
1220Następna strona »
Następna strona »