Tyski Półmaraton – bieg na 21km po trasie z atestem PZLA.
Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne).
Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone na terenie Hali Sportowej w Tychach, al. Piłsudskiego 20.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70 kilku. W Półmaratonie wzięło udział ponad 400 osób. Wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników, oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

W roku 2017 postawiliśmy na profesjonalny marketing biegu co przyniosło ponad dwukrotny wzrost liczby uczestników (ponad 1000 osób). W 2018 w biegu uczestniczyło już prawie 1300 osób!

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Zapraszamy w tym roku!

LISTA STARTOWA 2019

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Zamów ognistą koszulkę lub kubek!

Prosiliście no to macie 🙂 🙂 😉 – uruchamiamy ograniczoną sprzedaż koszulek i kubków półmaratońskich – abyście mogli w koszulkach dopingować swoich bliskich na trasie a przy gorącej kawusi w ognistym kubku wspominać jak dołączyliście do TYCH najlepszych !!!!
👕☕️👚☕️👕☕️👚
 
1. Koszulka męska lub damska z technicznego materiału Clairant
– z tyłu bez napisu FINISHER – to zarezerwowane jest dla biegaczy 😉 – 66 PLN
2. Kubek ceramiczny biały z nadrukiem i pudełkiem – 18 PLN
3. Kubek ceramiczny z czerwonym środkiem i uchem, z nadrukiem i pudełkiem – 22 PLN
 
———————————————————————–
Koszulki i kubki gotowe będą pod koniec sierpnia (jak będą wcześniej będziemy informować). Kubaski możecie nabyć tylko w ten sposób (nie ma ich w pakietach startowych).
Możliwy będzie odbiór własny z podanego miejsca, odbiór w biurze zawodów (30/31.08 i 01.09)
lub wysyłka kurierem na podany adres za dodatkową opłatą 22 PLN.
Zamówienia wysyłajcie max. do 31 lipca na maila michal@spla.com.pl – ze względów urlopowych informację o wpłacie i co dalej dostaniecie najpóźniej pod koniec lipca. W zamówieniu podajcie swoje dane, adres, mail, telefon, przy koszulce rodzaj i rozmiar, przy kubku czy biały czy kolorowy oraz co najważniejsze sposób odbioru.
 
A tymczasem do zgarnięcia ostatnie pakiety a i pakiet z koszulką dostępny tylko do końca niedzieli 14 lipca!!!!

Licytuj numery VIP i gadżety dla Świetlikowa

HEEEEJ PÓŁMARATOŃCZYCYYYYY!!!
Rozpoczynamy licytacje numerów VIP 1, 2 i 3 ale nie byle jakich – zdobyliśmy trochę gadżetów za autografami pozytywnie zakręconych osób, sportowców, dobrych ludzi !!!!

Cel też jest szczytny – całość kwoty z licytacji my (SPLA Tychy) przekażemy dla Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo .

Licytujemy pod konkretnym obrazkiem w wydarzeniu
https://www.facebook.com/events/891239417881956/
a więc tu:
NUMER 1 – koszulka Michała Kotlorza (GKS Tychy)
http://tiny.cc/dzti9y
NUMER 2 – zdjęcie/obraz na ścianę od Artura Małka i Marka Chmielarskiego
http://tiny.cc/c0ti9y
NUMER 3 – kartka i serducho od ultramaratończyka Darka Strychalskiego
http://tiny.cc/t0ti9y

ZASADY
– licytacja odbywa się w terminie od 10 lipca do niedzieli 28 lipca 2019 do godz. 23:00
– cena wywoławcza to cena pakietu PLUS czyli 90 złotych
– licytacja odbywa się poprzez dodanie w komentarzu pod postami z numerem licytacji kwoty wyższej od poprzedniej
– w przypadku wpisania tej samej kwoty ważna będzie ta wpisana najwcześniej
– zwycięzca będzie zobowiązany do wpłaty wylicytowanej kwoty na konto SPLA Tychy, jeżeli zwycięzca ma już wykupiony pakiet startowy na Tyski Półmaraton to zobowiązany będzie do dopłacenia różnicy między wylicytowaną kwotą a kwotą jaką zapłacił przy rejestracji
– zwycięzca otrzyma – udział i wylicytowany numer startowy na VIII Tyski Półmaraton, pamiątkowy numer startowy oraz gadżet z podpisami (pamiątkowy numer i gadżet zostaną przekazane na scenie po biegu).
Zwycięzców ogłosimy do końca lipca 2019

Okażcie swoje dobre biegowe serca, pobiegnijcie z VIP-owskim numerem i zgarnijcie fajne gadżety od wyjątkowych sportowców !!!!

Grandpagang na VIII Tyskim Półmaratonie!

No to taaaaka akcja – słyszeliście o Marku z Tychów, który chce przebiec Silesia Marathon wraz ze swoim dziadkiem Wieśkiem na wózku ? No to żeby się sprawdzić a przy okazji przetestować nowe „kółka” pobiegną z nami VIII Tyski Półmaraton !!!
👊👍👊
Ekipa Grandpagang odebrała dziś od nas swoje numery startowe i koszulki
– wypatrujcie więc na trasie numerów 4 i 5 i baaaaaaaaardzo mocno im kibicujcie!!!
Możecie też do nich dołączyć wpisując w nazwie klubu GRANDPAGANG!!! My trzymamy kciuki za ognisty finisz!!!
Tutaj sami piszą o tej akcji – http://tiny.cc/t4dg9y

A tymczasem już tylko końcówka pakietów do zgarnięcia
ZAPISY

Kilometrówki na VIII Tyskim Półmaratonie

W tym roku już z daleka będziecie widzieć, który kilometr pokonujecie a z iloma jeszcze będziecie musieli się rozprawić
na trasie VIII Tyskiego Półmaratonu !!!
Te ogniste wysokie oznaczenia na winderach to zasługa naszego dobrego partnera czyli Gemini Park Tychy – to dzięki nim wszyscy będą dokładnie wiedzieć gdzie na trasie się znajdują i nie ominą nam gdzieś tam żadnego półmaratońskiego kilometra 
🏁🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩
🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🏁
https://tychy.geminipark.pl/

A w puli zostało już tylko ok 140 miejsc i tylko tydzień na załpanie się na pakiet z ognistą koszulką!!!
ZAPISY

Niecałe 60 dni do startu VIII Tyskiego Półmaratonu!!!!

Aaaaaaaaa!!!!! – to już mniej niż 60 dni do startu VIII Tyskiego Półmaratonu !!!! Gotujecie się półmaratońscy pretendenci ???  🔥🔥🔥
Na listach mamy zapisanych już ponad 1500 osób czyli więcej niż przewiduje limit – część z nich jest nieopłacona dzięki, czemu można jeszcze zgarnąć miejsce na bieg. No ale jakby tak wszyscy ruszyli nagle do przelewów to będzie po przysłowiowych ptokach  Niecałe 190 miejsc do oddania w dobre biegowe ręce .. czy też nogi 
💪🦵💪🦵
A żeby nie było później płaczu to przypominamy – pakiet PLUS z super wypaśną ognistą koszulką półmaratońską finishera można zamawiać tylko do 14 LIPCA !!! Później już tylko zostaną pakiety standard bez koszulek – więc jak chcecie paradować dumnie w nowym biegowym wdzianku to już do zapisywania lub opłacania 
👕👚👕👚

ZAPISY

Rozgrzewka przed VIII TP od Warsztatu Formy

A przed startem mały wycisk zrobią Wam profesjonaliści od fitnessu i ćwiczeń fizycznych czyli nasz partner Warsztat Formy
Trenerzy z Warsztatu Formy poprowadzą przedbiegową rozgrzewkę abyście byli odpowiednio rozciągnięci
i gotowi do bezpiecznego łamania swoich życiówek 
🏋️‍♂️💪🤸‍♀️
A tymczasem możecie skorzystać z ich oferty aby przygotować się do półmaratońskiej walki na trasie !
Fachowcy od różnego rodzaju form ruchu na pewno podpowiedzą co i jak robić … aby dołączyć do TYCH najlepszych.

Jak sami o sobie piszą:
WARSZTAT FORMY – to więcej niż klub fitness. To przede wszystkim zespół pasjonatów, dla których sport jest sposobem na życie. To ambitni, wykwalifikowani i pozytywni ludzie, dla których w pracy instruktora najważniejszy jesteś Ty!
W naszym klubie chodzi o coś więcej niż ćwiczenia fizyczne. Nasz klub to również atmosfera i uśmiech. Chcemy pokazać Wam, że klub fitness może być miejscem, w którym, i z którym można się zaprzyjaźnić 
Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie – możesz liczyć na nasze wsparcie. Pomożemy Ci wyznaczyć cel, zaplanujemy trening i będziemy wspierać w konsekwentnej realizacji… Z efektów rozliczysz się sam!  Więcej na:
www.warsztatformy.pl
www.facebook.com/warsztatformy

A na listach ostatnie 230 miejsc – przypominamy, że zapis na pakiet z koszulka tylko do 14 lipca !!!
ZAPISY

KONKURS na najlepszą strefę kibica na VIIITP

Wzorem ubiegłych lat zapraszamy Was do konkursu na najlepszą strefę kibica na VIII Tyskim Półmaratonie !!!
👏🎉📣🥁👏

Zbierz ekipę przyjaciół, grupę biegową, zaproś sąsiadów, kolegów z podwórka i szkoły lub ziomków ze swojej kapeli i dołącz do TYCH najlepszych kibiców na trasie półmaratonu już 1 września 2019. Na tych najbarwniejszych, najgłośniejszych, najbardziej szalonych i dodających biegaczom powera czekają nagrody w wysokości 1000zł, 700zł i 500zł dla 3 najlepszych stref kibica wyłonionych w głosowaniu zawodników półmaratonu na mecie. Nagrodę oraz oklaski tych, których wspomagaliście na trasie otrzymacie na scenie półmaratońskiej podczas ceremonii zakończenia.

A więc szykujcie przebrania, bębny i trąbki, malujcie twarze i przyjdźcie zedrzeć gardła i podzielić się Waszą pozytywną energią z biegaczami!

Zasady konkursu w REGULAMINIE

Zapisy zainteresowanych na michal@spla.com.pl do 19.08.2019.

Woda na punktach i eco-kubki

W tym roku stawiamy na wodę …. z sieci! Na punktach odżywczych zaserwujemy Wam w eko-kubkach zdrową i smaczną wodę dostarczoną przez naszego partnera „Tyskie Wodociągi”
💦🚿💦
Tym samym idziemy w ślady inicjatyw już znanych na maratonach choćby w Poznaniu czy Wiedniu – na spragnionych biegaczy będzie czekać popularna „kranówka”, którą skutecznie ugaszą pragnienie ! Woda taka jest zdrowa, przebadana i bardzo smaczna – my sami pijemy wodę prosto z kranu od lat i mamy się w najlepszym zdrowiu a i biegamy całkiem przyzwoicie.
Woda dostarczana przez „Tyskie Wodociągi” nadaje się do spożycia bez konieczności gotowania. W świetle niezależnych badań jakościowych należy do najlepszych w kraju. Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach od lat promuje swoją wodę jako nie tylko zdatną do picia i zdrową, ale i lepszą niż podobne produkty dostępne na sklepowych półkach. Nasz partner prowadzi akcję propagującą picie takiej wody pod nazwą „Woda żródłem życia” – a my dzięki jego uprzejmości wyeliminujemy plastik z punktów i choć trochę odciążymy naszą kochaną planetę, po której tak kochamy biegać!!!
„Tyskie Wodociągi”, które od zawsze związane są ze sportowymi inicjatywami miasta znów pojawią się w miejscu, w którym sport i aktywność fizyczna są najważniejsze!
 
A więc pijcie „kranówkę” .. i dołączajcie do TYCH najlepszych!!!
ZAPISY
(ostatnie 280 pakietów)

Wyniki półmaratońskiego konkursu

No to wrzucamy wyniki naszego ognistego konkursu!!! Dziękujemy wszystkim gorącym półmaratończykom za udział
– naprawdę macie biegowy ogień we krwi!!!!
💥🔥💥🔥
Po zliczeniu naszych głosów zwycięzcą pakietu PLUS została Wioleta Raszka
– mamy nadzieję, że tak samo będziesz unosiła się na mecie VIII Tyskiego Półmaratonu !!!  
A kolejna 10-tka zostaje posiadaczami naszych gorrrrących półmaratońskich kubasków a są to:
Dawid Palka , Sven Ja , Beniamin Lniany , Marcin Szyja , Marta Opyrchał , Artur Biskup , Tomasz Boroń , Dariusz Kowal , Andrzej Kowalczyk , Monika Klonowska
 
Co do odbioru nagród to tak:
– Wiolę – zwyciężczynię pakietu – prosimy o maila na michal@spla.com.pl – wtedy napiszemy co i jak.
– zwycięzców kubków zapraszamy osobiście po odbiór od poniedziałku 10 czerwca do naszego partnera Pracowni TORT MARZENIE, ul. Piłsudskiego 12/49, Tychy – jeżeli macie daleko i nie dacie rady podbiec w ramach treningu to piszcie na michal@spla.com.pl na jaki adres wysłać kubek .
 
Gratulejszon dla wszystkich !!!
 
A tymczasem zapisy trwają a miejsc mniej niż 300 !!!
 
Page: 1 / 16 (155 posts)
12316Następna strona »
1216Następna strona »
Następna strona »