IX TYSKI PÓŁMARATON - 06.09.2020

Tyski Półmaraton – bieg na 21km po trasie z atestem PZLA.
Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne).
Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone na terenie Hali Sportowej w Tychach, al. Piłsudskiego 20.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70 kilku. W Półmaratonie wzięło udział ponad 400 osób. Wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników, oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

W roku 2017 postawiliśmy na profesjonalny marketing biegu co przyniosło ponad dwukrotny wzrost liczby uczestników (ponad 1000 osób). W 2018 w biegu uczestniczyło już prawie 1300 osób!

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Zapraszamy w tym roku!

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Ostatnie 50 najtańszych pakietów na IX TP

Ostatnie 50 pakietów!!! … AAAAAAAAA !#!#!#!#!

….. kto pomyślał, że ale jak to ??? – łapka w górę 
Spokojnie – to tylko ostatnie 50 pakietów z najniższą opłatą …. mamy już 450 śmiałków rzucających wyzwanie naszej drapieżnej trasie pólmaratońskiej  No ale jak chcecie przyoszczędzić parę złociszy to chyba ostatni dzwonek na stanowcze decyzje !!!!  Tym bardziej, że w niecały miesiąc od startu zapisów może być zajętych już 25% miejsc na listach !

No to co
– w solo czy w sztafecie ?
– na życiówkę czy turystycznie?
– za pejsem czy samotnie ?
– taktycznie czy na wariata ?
Nieważne JAK – ważne, że dołaczycie do TYCH najlepszych już na początku września !!!

ZAPISY

SZTAFETY na VIII Tyskim Półmaratonie

NOWOŚĆ na IX Tyskim Półmaratonie – SZTAFETY!!!
🏃‍♂️🏃‍♀️
W tym roku wprowadzamy coś dla tych, którzy tęsknili za dystansem 10km a przy okazji lubią „grać” w drużynie – SZTAFETY 2-osobowe, w której każdy z zawodników zaliczy 1/2 półmaratońskiej trasy (ok. 10,5km).
 
I teraz trochę ważnych informacji:
🦈 limit to 100 sztafet czyli 200 zawodników 😉
🦈 ❗️uczestnicy sztafety zapisują się i ponoszą normalną opłatę, każda osoba osobno ❗️WAŻNE❗️(jeżeli zapisze się i opłaci tylko jedna osoba to sama w sztafecie nie wystartuje)
🦈 przy zapisach wpiszcie dane partnera biegowego i jednakową nazwę sztafety (co nie zwalnia z obowiązku zapisania się i opłacenia tegoż partnera)
🦈 wraz z pakietem startowym jednej osobie zostanie przekazana pałeczka sztafetowa. Warunkiem
klasyfikacji jest udział w biegu z pałeczką wydaną przez organizatora i oddanej po biegu, na mecie
obsłudze. Miejsce strefy zmian zostanie ogłoszone w terminie późniejszym.
🦈 przekazanie pałeczki sztafetowej następuje tylko w wyznaczonej strefie zmian. Po przekazaniu
pałeczki zawodnik schodzi niezwłocznie ze strefy zmian i udaje się w okolice mety biegu (około 500m) gdzie oczekuje na drugiego zawodnika (organizator nie zapewnia transportu)
🦈 sztafety będą wyróżnione innym kolorem numeru startowego i finiszujący na mecie otrzyma dwa
medale (dla siebie i pierwszego zawodnika).
🦈 za pierwsze trzy miejsca przewidziane są statuetki w kategoriach sztafeta męska, damska i mieszana!
Wszystkie informacje łapcie tutaj – SZTAFETY
 
To jak ??? Dołączycie do TYCH najlepszych sztafet ???
 
 

200 osób zapisanych na IX TP

Coś czujemy, że w Tychach pobiegną najszybsi biegacze świata – no bo jak Wy w 2 dni zapełniliście 10% limitu, który i tak jest przez nas maksymalnie rozszerzony ….. na listach mamy już 200 opłaconych rekinów biegania !!!!
🦈🥇🦈💥🦈🏆🦈
Atakujcie zapisy – aby inny drapieżnik nie upolował Wam Waszej płotki sprzed nosa !!! 😉
 

Wystartowały ZAPISY na IX Tyski Półmaraton

No to START !!! 💣🧨💣
Atakujcie zapisy na IX Tyski Półmaraton i dołączajcie do TYCH najlepszych!!!!
Odkryjcie swoją naturę biegowego drapieżcy i wskakujcie tutaj:
🥇🏃♂️🏃♀️📢
Do wyboru pakiet standardowy lub pakiet PLUS z koszulką, którą możecie dokupić przy zapisach – będzie to jak zwykle mega wypas bo techniczny FULLPRINT z grafiką półmaratońską na całej powierzchni – projekt już zapewne już widzieliście 😉
🦈🦈🦈
W tym roku wprowadzamy coś dla tych, którzy tęsknili za dystansem 10km a przy okazji lubią „grać” w drużynie – SZTAFETY 2-osobowe, w której każdy z zawodników zaliczy 1/2 półmaratońskiej trasy – przy zapisach nie zapomnijcie wpisać danych partnera biegowego i jednakowej nazwy sztafety 😉
(limit 100 sztafet – zapisy i opłaty osobno dla każdego zawodnika)
 
Dla 500 najszybszych zapisywaczów najniższe ceny!
Zapisz się ….. i dołącz do TYCH najlepszych!!!
Czekamy na Was półmaratończycy!!! Zróbcie sobie dziś świąteczny prezent last minute!
 
Limit to 2000 zawodników a jak wiecie w poprzedniej edycji miejsca rozeszły się jak świeże izotoniki więc nie ma co zwlekać z decyzją! Na listy startowe wpadają tylko osoby opłacone!
 

Projekt koszulek półmaratońskich

No to lecimy z naszymi półmaratońskimi ciuszkami i głównym bohaterem biegu czyli ……. REKINEM!!!
🦈🦈🦈
Rekin to drapieżca, który bezwzględnie dąży do upatrzonego celu po drodze połykając mniejsze płotki! A więc zostać biegowym drapieżnikiem, zaatakuj tyską trasę, pokonaj swoje słabości i rzuć się na metę jako zwycięzca!!!
🥇🥇🥇
Koszulka wiadomo nie byle jaka bo techniczna, oddychająca i zadrukowana fullprint’owo – do biegania i lansowania się na mieście ! Kolorek dla niej i dla niego – a na przodzie nasz rekin atakujacy 21km !!!! Dołączysz do niego ???
🏆🏆🏆
Całość jak zawsze wyłowiona od Michał Fidor z AZTEQ DESIGN a zszyta zostanie przez ekipę z Warsztat Koszulkowy !
 
To jak? Będziecie z nami ??? Czujecie już biegowy ZEW ???
Zapisy już prawie TUŻ TUŻ! 😉
 
 
A więc ATAKUJ …. i dołącz do TYCH najlepszych!!! 😉
 

Jaki motyw na IX Tyskim Półmaratonie ???

Heeeeeeeeej półmaratończycy!!!
News jest taki, że jeszcze w tym roku wystartujemy z zapisami na IX Tyski Półmaraton także pomiędzy serniczkiem, karpiem i świątecznym wybieganiem bądźcie w gotowości !!!
🌲☃️🌲
Po drugie szykujemy małą niespodziankę w formie nowej kategorii biegowej, która powinna niektórym przypaść do serca (lub nóg) 
A po trio leci szybki konkurs – jak myślicie jaki zwierzęcy motyw przewodni wypuścimy na tyskie drogi i Wasze półmaratońskie koszulki ??? Na pewno nie będzie to nic ognistego bo my się już nie bawimy w takie przepowiadanie startowej pogody  💥🔥💥
No to wrzucajcie w komentarzach pod fotką na FB swoje typy – o tutaj
MOTYW TYSKIEGO PÓŁMARATONU

– ślimak, uchatka patagońska a może turkuć podjadek ? … no cóż żaden z tych trzech – na obrazku macie kawałek tego zwierza – macie czas do końca jutra (poniedziałek 23.12 godz.24:00) – pierwsze trzy prawidłowe typy nagrodzimy półmaratońskim kubaskiem !!!
🐅🦓🦍🦛🦏🐪🐃🦘🦜🐿🦔🐇🐓🐩🦌🕷
Do dzieła … i dołączajcie do TYCH najlepszych!!!

SPLA na …. targach książki

SPLA na ….. targach książki ! 
A wszystko to przez Marka i jego dziadka Wieśka na wózku inwalidzkim, którzy ukończyli nasz piekielny VIII Tyski Półmaraton a później Silesia Marathon. No i swoją inspirującą historię opisali w książce Maraton Pokoleń a nas zaprosili do jej współtworzenia. W ten sposób znajdziecie w niej mały rozdział o tym jak wygląda praca nad zawodami biegowymi naszymi oczami organizatora … no i jak przebiegała współpraca z tą dwójką z Granpagang-u 

Całość prezentacji i to co my powiedzieliśmy możecie podejrzeć tutaj – TARGI KSIĄŻKI
…no a co napisaliśmy to już szukajcie w książce .. której okładkę zdobi zdjęcie z naszego Tyskiego Półmaratonu !!!
Warto zobaczyć i przeczytać całość – Marek z Wieśkiem swoim przykładem mega motywują!!!

DZIĘKUJEMY !!!

Sportowe emocje po upalnym VIII Tyskim Półmaratonie już opadły i najwyższa pora podziękować wszystkim tym, którzy brali udział w naszym tyskim święcie biegania.
 
Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, którzy wystartowali w tym ognistym półmaratonie – za walkę i pot wylany na trasie, za pokonywanie swoich słabości i za ogromną dawkę pozytywnej energii, która od Was płynęła. Gratulacje, że w takich warunkach dołączyliście do TYCH najlepszych!!!!
 
Dziękujemy tym, bez których ta impreza by się nigdy nie udała – wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w obsługę biegów w biurze zawodów, na starcie i przede wszystkim obstawiającym trasę – to oni wszyscy poświęcają dla Was biegaczy swój czas i energię , ogarniają papiery, zaopatrzenie i zniecierpliwionych kierowców.
 
Dziękujemy policji, straży miejskiej oraz ratownikom medycznym za zabezpieczenie trasy oraz zdrowia zawodników
 
Dziękujemy naszemu stałemu współorganizatorowi MOSiR-owi Tychy za udane współdziałanie i wzajemną pomoc.
 
Dziękujemy sponsorom, partnerom i przyjaciołom za wsparcie, aktywny udział i współtworzenie naszej biegowej imprezy. To Wy współorganizujecie z nami te biegi!
 
Dziękujemy kibicom, którzy na trasie dopingowali biegaczy, a na mecie cieszyli się wraz z nimi z osiągniętych wyników. Szczególne podziękowania kierujemy do zorganizowanych stref kibica – byliście w tym roku niesamowici – biegacze odczuli Wasz pozytywny power w nogach!!!
 
Dziękujemy mieszkańcom miasta za wyrozumiałość i cierpliwość – staramy się aby biegi i związane z nimi zamknięte ulice sprawiały Wam jak najmniej kłopotów.
 
Dziękujemy wszystkim innym osobom i instytucjom zaangażowanym w jakikolwiek sposób w Tyski Półmaraton.
 
Mamy nadzieję, że wszyscy z Was mają niezapomniane wspomnienia z 1 września i zobaczymy Was znowu za rok!!! Zapraszamy na inne nasze biegi
www.spla.com.pl
 
DZIĘKUJEMY!!!
Ekipa Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki Tychy
czyli
Damian – dyrektor półmaratonu
Asia – biuro zawodów
Kazik – organizacja
Szymon – spr.sportowe
Michał – grafika i marketing
 
Partnerzy
MOSiR Tychy Urzad Miasta Tychy RPWiK Tychy Gemini Park Tychy AZTEQ DESIGN Arla Starbucks TVP3 Katowice Żory Sport Klinika Lech Free Fiat Chrysler Automobiles PL Hilton Foods Ltd Sp z oo Reha Fit Audioclinic Aparaty słuchowe Warsztat Koszulkowy Warsztat Formy Tort Marzenie Rehabilitacja-masaż Czas na Herbatę Gemini Park Manaslu Outdoor Wataha Running Brilliance Gabinet Kosmetologiczny U Przewoźnika Restauracja Przyjęcia Bydziubeka SMS Fizjo-Active SMS ARENA Doktor Marchewka Suerte – Centrum zdrowia NOLTYCHY.pl Pradom Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo AldonaPodolog 42k Trener Biegania Szymon Wdowiak CA Sport Broker ZDI24 Sp. z o.o. 40-latek Tychy Klub biegacza Grandpagang RUNHOGS
 

Zapraszamy na II Bieg Jelenia

Czołem półmaratończycy!!! Jeżeli podobało się Wam na naszej „połówce” to dla odmiany zapraszamy 27 października na kameralne biegi przełajowe czyli II Bieg Jelenia !
🦌🦌🦌
Krzaczory, błocisko, mokry piasek, konary i mech .. a kto wie może i śnieg z lodem – to wszystko zaserwujemy Waszym butom w pięknych okolicznościach paprocańskich lasów.
Jeżeli lubicie poskakać między gałęziami niczym łania i napierać na gęstwiny leśne jak ten jeleń to II Bieg Jelenia czyli Otwarte Mistrzostwa Tychów w Biegach Przełajowych jest idealny dla Was.
 
II Bieg Jelenia to coś czego nam brakowało w Tychach – bieg przełajowy po trudnym terenie. Długość trasy to ok. 8km (dwie pętle po ok. 4km) – trasa będzie prowadziła duktami leśnymi a także poza nimi. Na trasie mogą pojawić się naturalne utrudnienia ( korzenie, błoto, konary drzew, grząski piasek).
 
Startujemy o godz. 11:00 w dniu 27 października 2019 z Ośrodka Wypoczynkowego na Paprocanach (Tychy, Parkowa 17). Miejsca mamy tylko 300 z czego prawie połowa już zajęta!
 

Taka mała „zamianka”

To jest Agnieszka i Ania – zapisały się razem na bieg … jednak Ania nie mogła (lub nie chciała) pobiec i oddała swój pakiet koledze – nic to, że organizatorzy trąbili do kiedy można przepisywać pakiety – po co ma się zmarnować – niech znajomy sobie poleci jako Ania ….. nie bądź jak Ania i jej kolega!!!
* imiona oczywiście czysto przypadkowe!
 
Dzisiaj dołożymy nieco dziegciu do naszego półmaratońskiego miodu a wszystko to w związku z oszustwem jakiego dopuścił się mężczyzna biegnący i sklasyfikowany jako kobieta na VIII Tyskim Półmaratonie.
 
Niestety zdarzają się takie przypadki mimo tego, że maksymalnie długo dajemy możliwość przepisania pakietu – później po prostu się nie da – cała maszyna organizacyjna, pomiarowa i drukująca jest wprawiona w ruch i się nie da jej zatrzymać. Niektórzy niestety są innego zdania i oddają pakiet znajomemu a takiego czegoś nie można robić w żadnym wypadku z poniższych powodów.
 
1. To jest OSZUSTWO – oszustwo wobec organizatorów, innych biegaczy oraz siebie samych – mężczyzna, który biegnie za kobietę wskakuje na listy wyników w klasyfikacji żeńskiej przez co kolejne uczestniczki mają gorsze miejsca. Oczywiście odnosi się to też do zamiany chłopaka w dziewczynę ale również do zamian w zakresie tej samej płci – po prostu wynik robi inna osoba niż ta która widnieje na wynikach …. Nieładnie!
 
2. Jest to NIEBEZPIECZNE – jeżeli takiej osobie by się coś na trasie stało i potrzebna by była szybka pomoc to nie wiemy kto to i na jakie numery ICE dzwonić – a co jakby faktycznie doszło do jakiegoś nieszczęścia??? – osoba oddająca pakiet innej byłaby za to odpowiedzialna i poniosła by niemałe konsekwencje!
 
3. Jest to po prostu nie FAIR – tak normalnie po ludzku nie fair względem innych startujących i organizatorów.
 
Niestety zapisując się na bieg i opłacając go trzeba zaakceptować ryzyko, że coś może nam przeszkodzić w starcie … sami dużo biegamy i akceptujemy takie zasady. Nie akceptujesz nie zapisuj się!
 
Jak kolejnym razem będziesz chciał być tak sprytny jak Ania to pamiętaj – wykryte przypadki tego typu zamiany skutkują u nas dyskwalifikacją i zakazem startu w kolejnych edycjach Tyskiego Półmaratonu.
 
Oby jak najmniej takich akcji 😉
 
A Wy już ochłonęliście po tym naszym półmaratońskim solarium ??? 😉
Page: 1 / 20 (198 posts)
12320Następna strona »
1220Następna strona »
Następna strona »