IX TYSKI PÓŁMARATON - 05.09.2021

Tyski Półmaraton – bieg na 21km po trasie z atestem PZLA.
Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne).
Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone na terenie Hali Sportowej w Tychach, al. Piłsudskiego 20.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70 kilku. W Półmaratonie wzięło udział ponad 400 osób. Wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników, oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

W roku 2017 postawiliśmy na profesjonalny marketing biegu co przyniosło ponad dwukrotny wzrost liczby uczestników (ponad 1000 osób). W 2018 w biegu uczestniczyło już prawie 1300 osób!

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Zapraszamy w tym roku!

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Film z IX Tyskiego Półmaratonu

A kto grzecznie czekał – ten się doczekał 😉
Łapcie nasz drapieżny aftermovie IX Tyskiego Półmaratonu
Powspominajcie nasze piękne święto biegania w Tychach,
szukajcie siebie … i przeżyjcie te emocje jeszcze raz!!!
DZIĘKUJEMY, że byliście z nami
i dołączyliście do TYCH najlepszych!!!
Zapraszamy na wszystkie nasze biegi
Ekipa SPLA Tychy

Dzięki WOLO!!!

To oni odwalają całą tą mrówczą robotę, której czasem nie widzimy – pakują pakiety, szykują punkty, nalewają i podają wodę i izo, wręczają medale, stoją w deszczu lub upale zabezpieczając trasę, informują i ogarniają biuro zawodów, metę, miasteczko biegowe …. a przede wszystkim dzielą się z Wami radością i kibicują z całego serca – nasi kochani wolontariusze i obsługa biegu z TEAM TYSKIEGO PÓŁMARATONU!!!
💪🤩🦸‍♀️🦸‍♂️😍👍
Chcielibyśmy im z tego miejsca baaaaaardzo podziękować za pomoc i wkład w nasze święto biegowe – bez Waszej energii, uśmiechu i zaangażowania nie zrobilibyśmy nic !
Dzięki, że jesteście z TYCH najlepszych!!!

Wielki ukłon dla m.in.:
III Liceum Ogólnokształcące w Tychach
Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 w Tychach

Dziękujemy partnerom półmaratonu

Powoli opadły emocje po IX Tyskim Półmaratonie – mamy nadzieję, że macie po nim same pozytywnie wybiegane wspomnienia 😉
Chcielibyśmy w tym momencie podziękować wszystkim partnerom i przyjaciołom, którzy wspomagali nas przy organizacji naszego biegowego święta.
Dziękujemy Miasto Tychy za wszelką okazaną pomoc – bo TYCHY to DOBRE MIEJSCE dla biegaczy – MOSiR Tychy za współorganizację i jak zawsze dobre zgranie z nami 😉
Wszystkim partnerom , którzy na swój sposób wsparli Tyski Półmaraton – wielgachne dzięki za to, że dołączyliście do TYCH najlepszych i mamy nadzieję do zobaczenia za rok 😉
😍🥳🤝
Dziękujemy Gemini Park Tychy , RPWiK Tychy, Warsztat Formy , Hilton Foods Ltd Sp z oo , AZTEQ DESIGN , Tort Marzenie , Master – Odpady i Energia Sp z o.o. , PEC Tychy , U Przewoźnika Restauracja Przyjęcia , Warsztat Koszulkowy & NogaBoly , ELMAX , Lech Free , Sport-Klinika , Agencja Promocyjno – Reklamowa NOL-TYCHY , Tyskie Szpilki , Ultra Med Strefa , SMS Fizjo-Active , DepilConcept Polska , Audioclinic Aparaty słuchowe , RUNHOGS , 40-latek Tychy Klub biegacza , ZDI24 Sp. z o.o. , Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach , CA Sport Broker , Pradom.
 

Wyniki IX Tyskiego Półmaratonu

Łapcie wyniki IX Tyskiego Półmaratonu!!!
Wszystkie dane czyli czas netto, brutto, międzyczas 10,5km, miejsca w kategoriach znajdziecie tutaj:
Same czasy brutto są też dostępne na stronie zapisów
 
🏆🥇🥈🥉🏆
Gratulujemy dołączenia do TYCH najlepszych !!!
 

Przedstartowe info półmaratońskie

No to już jutro widzimy się na starcie najbardziej drapieżnego Półmaratonu Tyskiego – pogoda wydaje się być jutro dla nas wszystkich łaskawa więc nic tylko CIŚ na życiówki 😉
Poniżej garść najważniejszych informacji:
 
1. PROGRAM – NIEDZIELA – 5.09.2021
HALA SPORTOWA TYCHY, Piłsudskiego 20
7.30 – 9.30 Biuro Zawodów
8.45 – 9:45 Zapisy do biegów dziecięcych
10.00 Start Biegu Głównego (z ul. Uczniowskiej)
10.10 Start biegów dziecięcych ( spod Hali Sportowej) zaczynając od najstarszych roczników
ok.13.30 Rozdanie nagród na Hali Sportowej
 
2. META
Linia mety znajduje się przy Hali Sportowej na ul. Piłsudskiego 20. Na placu przed Halą Sportową będzie można skorzystać z masażu i zjeść posiłek oraz odwiedzić stoiska naszych partnerów czekając na dekoracje zwycięzców.
 
3. WYNIKI ONLINE
W dniu jutrzejszym wyniki będzie można śledzić online na stronie https://mktime.pl/live_1/ . Będziemy mierzyć też międzyczas na 10,5 kilometrze. Dzisiaj nic tam nie zobaczycie …. 😉
 
4. DOJAZD I PARKINGI
Jeżeli jedziecie do nas autem to w okolicach startu będą parkingi m.in. przy Halach Targowych, marketach Auchan, OBI czy Kaufland zaznaczone tutaj https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1DFQJVijpW5lvYQosfTJ3m23mLVO7QDTt&usp=sharing
Wyjedźcie trochę wcześniej bo niektóre trasy dojazdowe pokrywają się z trasą biegu i w zależności od decyzji osób kierujących ruchem będą przed biegiem zamykane. Utrudnienia przewidziane są w godzinach ok. 9:30-13:00.
 
5. START WÓZKOWYCH
Osoby startujące z wózkami z dzieckiem prosimy o stawienie się na linii startu ciut wcześniej i ustawienie się z przodu stawki – ich start odbędzie się kilka minut przed wszystkimi (przed 10:00). Prosimy o ostrożność na drodze, bieg jej prawą stroną i przepuszczenie samochodów jadących przed główną stawką biegu (pilot biegu, policja).
 
6. DEPOZYT, PRZEBIERALNIE, TOALETY, MASAŻE
– depozyt dla zawodników będzie w holu Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego 20.
– przebieralnie – Hala Sportowa
– toalety – Hala Sportowa oraz 2 strefy na zewnątrz (przy starcie i strefie gastronomicznej)
– masaże na placu przed Halą Sportową
 
7. TRASA i LIMIT
Na trasie biegu jest 5 punktów z wodą (5,4km, 8,5km, 11,8km, 15,8km, 18,3km). Na drugim, trzecim i piątym punkcie oprócz wody będą podawane napoje izotoniczne. Trasa będzie oznakowana co kilometr. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny. Po tym czasie należy zejść z trasy.
 
8. BIEGI DZIECIĘCE
Od godz. 10:10 odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe – startujemy od najstarszych roczników – wszystkie informacje macie tutaj – https://www.facebook.com/tyskipolmaraton/photos/1902149856633693
 
9. WOLONTARIUSZE
Zawody przygotowujemy dla Was – biegaczy, a w organizację angażują się przede wszystkim osoby pracujące społecznie. Prosimy docenić pracę wolontariuszy, którzy z pewnością dołożą starań, by służyć Wam pomocą.
 
10. ZABEZPIECZENIE
W trakcie biegu będą miały stały dyżur karetki pogotowia z zespołem medycznym. Jeśli będziesz potrzebował pomocy lub zauważysz osobę, która takiej pomocy potrzebuje, zgłoś to najbliższej osobie z obsługi biegu – Policjantowi, Strażnikowi Miejskiemu lub wolontariuszowi.
 
11. SZTAFETY
Trasa sztafet jest taka sama jak całego biegu – jedna osoba startuje ze wszystkimi i na 10,5 kilometrze na strefie zmian następuje przekazanie pałeczki i na pozostałą trasę startuje druga osoba (kolejność ustalacie sami) – dotarcie na i powrót ze strefy zmian leży w Waszym zakresie – to jest ok. 700-800 metrów (dostaliście mapki nawigacyjne 😉 )
 
12. GRAWER
Będzie możliwość graweru na medalu swojego nazwiska i czasu – będzie to usługa dodatkowo płatna.
 
Życzymy powodzenia na trasie biegu i wiele miłych wspomnień ze sportowej rywalizacji. Przede wszystkim uważajcie na siebie i innych – nie róbcie nić na siłę, to nie jest pierwszy ani ostatni półmaraton – zdrówko najważniejsze!
 
Do zobaczonka jutro!!!
 
EKIPA SPLA TYCHY

Fotografowie na półmaratonie

Ładnie się tam uśmiechajcie podczas odbioru pakietów i na trasie biegu bo mamy tutaj najlepszych fotografów na kwadracie, którzy będą łapać Wasze zadowolone lica podczas IX Tyskiego Półmaratonu 😉
Na pewno w kadr będą Was łapać nasi stali mistrzowie obiektywu czyli Marek Cichowski i Tomasz Gonsior – Fotografia a i pewnie Aktywna Mucha Fotografia coś tam pofoci 😉
Przybywajcie po pakiety i wbijajcie na trasę biegu a piękne zdjęciaki same Was znajdą 😉

Zapraszam po pakiety

No to zaczynamyyyyyy i czekamy na Was – TYCH co chcą dołączyć do najlepszych! 😉
Zapraszamy do Biura Zawodów dzisiaj do godziny 20:00 do Gemini Park Tychy. Jesteśmy zwarci i gotowi i nie zawahamy się wydać Wam pakietów 😉 Znajdziecie nas na poziomie 0 czyli wbijacie na parking zielony o oznaczeniu „J” i wchodzicie do środka a tam ….. MY 🙂
 
Odbierajcie czem prędzej – czapeczki czekają 😉

Zajączki na trasie

Jak co roku nasze zaprzyjaźnione dziki z RUNHOGS & Friends pobawią się w zajączki, które kicając będą pilnowały tempa i dobrego humoru tak aby na metę wpaść w ściśle określonym czasie …. przedstawiamy wstępną listę czasów i pacemakerów na IX Tyskim Półmaratonie.
🐰🐗🐰🐗🐰
1:35 – Adam Klima
1:45 – Bastek Kaczor
2:00 – Michał Fidor
2:10 – Rafał Rock
 
Jak macie pytania odnośnie powożenia na czas to uderzajcie do nich bezpośrednio lub piszcie poniżej w komentach a na trasie trzymajcie się ich ogona a wymarzony czas ustrzelicie z uśmiechem na twarzy 😉
P.S. – możliwe są jeszcze drobne zmiany w czasach lub zajączkach …
 

Trasa IX Tyskiego Półmaratonu

Prezentujemy przebieg trasy IX Tyskiego Półmaratonu.

MAPKA INTERAKTYWNA

Wszystko na jej temat znajdziecie też na naszej stronie
TRASA

Z ciekawszych rzeczy to tak:
– trasa jest identyczna jak 2 lata temu na bieganiu z Feniksem i posiada atest PZLA
– na trasie będą oznaczenia co 1km
– startujemy z ulicy Uczniowskiej obok Hali Sportowej i Mediateki – finiszujemy tak jak zawsze przy Hali Sportowej (przy głównym wejściu)
– na starcie zaznaczymy orientacyjne strefy startowe .. prosimy ustawić się w nich zgodnie ze swoimi możliwościami biegowymi 😉
– na trasie będzie pięć punktów z wodą pitną na 5,4km, 8,5km, 11,8km, 15,8km i 18,3km (na drugim, trzecim i piątym dodatkowow IZO)
– w razie upałów na trasie postawimy zraszacze wodne 😉 😉 😉
– trasa będzie miała … i tu pewnie Was zaskoczymy … 21,0975km 😉 😉 😉
– strefa zmiany sztafet będzie na ok. 10,5km (na ul. Sikorskiego) – dotarcie i powrót zawodników ze strefy we własnym zakresie .. ale to dość blisko – ok.800m)

Odbiór pakietów w piątek i sobotę 3-4 września odbędzie się w Gemini Park Tychy ul. Towarowa 2c na poziomie 0. W niedzielę 5 września biuro zawodów i odbiór pakietów będzie na Hali Sportowej przy Al. Piłsudskiego 20 w godzinach 7:30-9:30.

A więc trenujcie i widzimy się na tej trasie już za chwilkę !!!

Coś dla najmłodszych rekinków

Na IX Tyski Półmaraton zapraszamy całymi rodzinami, bo wychodzimy z założenia, że pasję do sportu (a najlepiej do biegania 😉 )powinno się zaszczepiać w dzieciach od najmłodszych lat !
💁‍♀️👨‍👩‍👧‍👦🙋
Dlatego cieszy nas widok dzieciaczków startujących w biegach dziecięcych i młodzieżowych oraz tych w wózkach pchanych przez biegających rodziców! Za ich determinację mam dla nich małe niespodzianki.
🦈🦈🦈
Dzieciaczki biorcą udział w biegu głównym w wózkach powożonych przez mamę lub tatę otrzymają na mecie takie śmieszniaste rekinki, które uszyła nasza dobra duszyczka Ania Wolna – DZIĘKUJEMY 😉
A i najmłodszych startujących w biegach dziecięcych też mamy inną fajnistą niespodziankę 😉

Zapraszamy 5 września pod Halę Sportową w Tychach gdzie dodatkowo w miasteczku biegowym znajdziecie kilka atrakcji dla najmłodszych.

Page: 1 / 25 (244 posts)
12325Następna strona »
1225Następna strona »
Następna strona »