IX TYSKI PÓŁMARATON - 05.09.2021

Tyski Półmaraton – bieg na 21km po trasie z atestem PZLA.
Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne).
Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone na terenie Hali Sportowej w Tychach, al. Piłsudskiego 20.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70 kilku. W Półmaratonie wzięło udział ponad 400 osób. Wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników, oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

W roku 2017 postawiliśmy na profesjonalny marketing biegu co przyniosło ponad dwukrotny wzrost liczby uczestników (ponad 1000 osób). W 2018 w biegu uczestniczyło już prawie 1300 osób!

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Zapraszamy w tym roku!

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

ELMAX – partner półmaratonu

A oto i nasz nowy partner półmaratoński, dzięki któremu obdarowani będą zwycięzcy open a i w kategoriach coś fajnego się znajdzie 😉
🏆🥇🎁
 
ELMAX to firma z 35 stażem, zajmująca się szeroko pojętą elektryką, od sprzedaży po wykonawstwo.
Głównym obszarem działalności jest sprzedaż hurtowa i detaliczna artykułów elektrycznych. W ofercie znaleźć można również oświetlenie techniczne i dekoracyjne.
 
Poza tym zakresem, firma specjalizuje się w realizacjach instalacji i sieci elektrycznych, alarmowych i teletechnicznych, a także sprzedażą, montażem i serwisem klimatyzacji oraz systemów fotowoltaicznych. Co ważne, ELMAX posiada również własny warsztat prefabrykacji rozdzielni elektrycznych.

Więcej na www.elmax-hurt.pl

ZAPISY

 

Audioclinic partnerem półmaratonu

Przedstawiamy Wam naszego stałego partnera, dzięki któremu na mecie czekać na Was będą soczyste pomarańcze 😉
🍊🍊🍊🍊🍊
Audioclinic Aparaty słuchowe to gabinet nowoczesnej diagnostyki słuchu dorosłych i dzieci. Dopasowujemy aparaty słuchowe przy użyciu najnowocześniejszych metod. Oferujemy aparaty cyfrowe, wodoodporne, prawie niewidoczne na uchu, posiadające możliwość zdalnego dopasowania i sterowania z poziomu telefonu komórkowego. Wykonujemy badania słuchu oraz badania przetwarzania słuchowego diagnozujące tzw. niedosłuch centralny.
👂👍👂
Przeprowadzamy terapię słuchową skierowaną do dzieci i dorosłych, którzy mają problemy z koncentracją, skupieniem, nauką czytania i pisania. Prowadzimy również diagnostykę i terapię szumów usznych.
Więcej na
www.audioclinic.pl
🍊🍊🍊🍊🍊
Serdecznie zapraszamy do AUDIOCLINIC
w Tychach przy al. Bielskiej 130
(przychodnia „Żwaków” gab. 203)
lub na Woli ul. Poprzeczna 1
———————————–
Zapisy na bieg tylko do 15.08.2021

Woda na punktach IX TP

Tak jak za ostatnim razem i teraz stawiamy na wodę …. z sieci! Na punktach odżywczych zaserwujemy Wam wodę dostarczoną przez naszego partnera „Tyskie Wodociągi”
💦🚿💦
Tym samym idziemy w ślady inicjatyw już znanych na maratonach choćby w Poznaniu czy Wiedniu – na spragnionych biegaczy będzie czekać popularna „kranówka”, którą skutecznie ugaszą pragnienie ! Woda taka jest zdrowa, przebadana i bardzo smaczna – my sami pijemy wodę prosto z kranu od lat i mamy się w najlepszym zdrowiu a i biegamy całkiem przyzwoicie.
Woda dostarczana przez „Tyskie Wodociągi” nadaje się do spożycia bez konieczności gotowania. W świetle niezależnych badań jakościowych należy do najlepszych w kraju. Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach od lat promuje swoją wodę jako nie tylko zdatną do picia i zdrową, ale i lepszą niż podobne produkty dostępne na sklepowych półkach. Nasz partner prowadzi akcję propagującą picie takiej wody pod nazwą „Woda źródłem życia”.
„Tyskie Wodociągi”, które od zawsze związane są ze sportowymi inicjatywami miasta znów pojawią się w miejscu, w którym sport i aktywność fizyczna są najważniejsze!
www.rpwik.tychy.pl

A więc pijcie „kranówkę” .. i dołączajcie do TYCH najlepszych!!!
ZAPISY

Posiłki na IX TP

My wiemy, że jak się biega to się spala duuuuuużo kalorii i trzeba je na mecie szybko uzupełnić … i wiemy też, że jedni lubią krwiste stejki a inni zielone łodyżki … i dlategóż przy zapisach macie do wyboru:
🥣 posiłek mięsny 🍗🍖🌭🍔
🍵 lub posiłek wegański 🥦🍅🥗🍊
– dla każdego coś dobrego!

A więc szybciutko truchtamy te 21 kilometrów bo na mecie będzie czekała ciepła strawa od naszego półmaratońskiego jadłopodawacza !!!

A żeby pojeść to dołączajcie do TYCH najlepszych: 😉
ZAPISY

P.S. A co dokładnie będzie to jeszcze zależy co tam kucharz upoluje i wyhoduje w ogródku 😉

Konkurs – wygraj pakiet na IX Tyski Półmaraton

No to BUM!!! PAKIET PLUS do zgarnięcia a i rekinowe kubaski mogą wpaść w Wasze łapki !!! 🦈🦈🦈
No to szybciutto wbijajcie na nasz KONKURS !
Co trzeba zrobić ? – pokazać nam rekina biegania i drapieżnika żądnego zwycięstwa – pod tym postem wrzucajcie swoje fotki, które nam to pokażą – im bardziej zwariowane, odjechane i rozbiegane będą tym większa szansa na nagrodę. Mogą to być zdjęcia z biegów, treningów a nawet z grilla w ogródku – grunt aby pokazały nam jakimi biegowymi bestiami jesteście! Do wygrania 1 pakiet startowy z koszulką na IX Tyski Półmaraton oraz jeden z dziesięciu bajecznych półmaratońskich kubasków pocieszenia. No to czas start – czekamy na wpisy do 30 lipca 2021!
 
Co zrobić aby wziąć udział:
1. Polub nasz Fanpage (Tyski Półmaraton) na FB (jeśli jeszcze z jakiś powodów go nie lubisz)
2. Fajnie jeśli udostępnisz na swojej tablicy grafikę konkursową 😍
3. Pod wpisem z grafiką konkursową na FB Tyskiego Półmaratonu (a nie wydarzenia lub udostępnienia na innej stronie) dodaj swoje zdjęcie pokazujące jak wielkim żywiołem dla Ciebie jest bieganie! O TU:
4. Masz czas do 30 lipca 2021 do godz. 24:00
 
Jury w składzie Komitetu Organizacyjnego IX TP (http://www.tyskipolmaraton.pl/kontakt/) wybierze najbardziej rozbiegane fociaki i rozda nagrody:
1 nagroda główna – pakiet startowy PLUS na IX Tyski Półmaraton
10 nagród dodatkowych w postaci kubka z grafiką półmaratońską!
Wyniki ogłosimy na początku sierpnia 2021.
 
3 … 2 …. 1 … START !!!
 
Jeżeli zwycięzca będzie już zapisany to zwrócimy mu wpisowe lub będzie mógł zapisać inną dowolną osobę.

Dołącz do TEAM-u Tyskiego Półmaratonu!!!

Chcesz zobaczyć jak to jest z tymi biegami od drugiej strony, lubisz pomagać, jesteś energiczny/a i otwarty/a na nowe wyzwania ???? Szukamy właśnie Ciebie!!!
🤓😎🤩
Dołącz do TEAMU Tyskiego Półmaratonu i pomóż nam zorganizować największy bieg w Tychach – zostań wolontariuszem i ogarnij strefę medalową, zabezpieczenie trasy a może punkt nawadniania – Twoja energia i uśmiech przyda się półmaratończykom na trasie !!!!
Jeżeli, chcesz przeżyć fajną przygodę po drugiej stronie barykady i zdobyć doświadczenie w świecie organizacji imprez
napisz maila na asia@spla.com.pl – damy Ci znać co i jak 😉
ZAPRASZAMY do Teamu z TYCH najlepszych !!!
 

Konkurs na strefę kibica na IX TP

Ahoj!!! – jak to wołają marynarze czmychający przed rozpędzonym rekinem 🙂
Wzorem ubiegłych lat zapraszamy Was do konkursu na najlepszą strefę kibica na IX Tyskim Półmaratonie !!!
👏🎉📣🥁👏
 
Zbierz ekipę przyjaciół, grupę biegową, zaproś sąsiadów, kolegów z podwórka i szkoły lub ziomków ze swojej kapeli i dołącz do TYCH najlepszych kibiców na trasie półmaratonu już 5 września 2021 roku. Strefę kibica może tworzyć grupa znajomych, klasa ze szkoły, zespół muzyczny, kółko zainteresowań .. dosłownie każda ekipa skłonna dopingować tych na trasie !
Na tych najbarwniejszych, najgłośniejszych, najbardziej szalonych i dodających biegaczom najwięcej powera czekają nagrody w wysokości 1000zł, 700zł i 500zł dla 3 najlepszych stref kibica wyłonionych w głosowaniu zawodników półmaratonu na mecie. Nagrodę oraz oklaski tych, których wspomagaliście na trasie otrzymacie na scenie półmaratońskiej podczas ceremonii zakończenia.
 
A więc szykujcie przebrania, bębny i trąbki, malujcie twarze i przyjdźcie zedrzeć gardła i podzielić się Waszą pozytywną energią z biegaczami!
 
Zasady konkursu w REGULAMINIE
Strefy kibica zostaną zorganizowane o ile pozwolą na to aktualne przepisy i obostrzenia panujące w kraju.
 
Zapisy zainteresowanych na michal@spla.com.pl do 22.08.2021.
 
A tych co jeszcze nie zapisani na bieg podrzucamy linka do zapisów:
ZAPISZ SIĘ
 

Medalowy rekin

Jest i ON!!! 🤩😍🤪
Ten jeden, jedyny…
wypracowany setkami godzin na treningach
i wywalczony w pocie czoła podczas startu,
zdeterminowany by osiągnąć swój cel
i głodny nowych biegowych życiówek,
będący nagrodą i ukojeniem na mecie
i najlepszą ozdobą prawdziwego biegacza!
REKIN MEDALOWY tudzież MEDAL Z REKINEM!!!
🦈🥈🦈🥈🦈🥈🦈
Dołącz do TYCH najlepszych indywidualnie, w sztafecie lub z dzieckiem w wózku już 5 września 2021 roku i obudź w sobie biegowego drapieżcę – a ten oto rekin zawiśnie na Twej szyi!!!
👇👇👇
 
A jak macie już poprzedni ognisty medale z feniksem to tegoroczny z rekinem będzie do niego pasował jak ogień i woda :)!!!
🔥💧🔥💧🔥💧
 
To co – będziecie nosić rekina ???
 

Wznawiamy zapisy na IX TP

No to wznawiamy zapisy na IX Tyski Półmaraton!!!
🦈🦈🦈
Kochani – czasy są niepewne niczym życiówka w biegu tyłem i tak naprawdę żaden wróżbita Maciej nie przewidzi co będzie się działo we wrześniu tego roku – jednak my robimy swoje i szykujemy dla Was bieg. Uprzedzając Wasze pytania czy dojdzie do skutku? – nie wiemy – my będziemy przygotowani a Wy trzymajcie kciuki, żeby kovidowe szaleństwo odpuściło i byśmy mogli cieszyć się wspólnym bieganiem. Zdrowie Was wszystkich jest najważniejsze i to będzie czynnik decydujący .. oprócz oczywiście odgórnych obostrzeń wszelkiej maści 😉 Dla chętnych otworzyliśmy zapisy. Odkryjcie swoją naturę biegowego drapieżcy i wskakujcie tutaj:

Osoby zapisane i opłacone w 2020 roku, które nie wycofały opłaty są już na liście startowej.
🥇🏃♂️🏃♀️📢
Do wyboru pakiet standardowy lub pakiet PLUS z koszulką, którą możecie dokupić przy zapisach – będzie to jak zwykle mega wypas bo techniczny FULLPRINT z grafiką półmaratońską na całej powierzchni – projekt już zapewne już widzieliście 😉
🦈🦈🦈
Wprowadzamy coś dla tych, którzy tęsknili za dystansem 10km a przy okazji lubią „grać” w drużynie – SZTAFETY 2-osobowe, w której każdy z zawodników zaliczy 1/2 półmaratońskiej trasy – przy zapisach nie zapomnijcie wpisać danych partnera biegowego i jednakowej nazwy sztafety 😉 (limit 100 sztafet – zapisy i opłaty osobno dla każdego zawodnika)
Zapisz się ….. i dołącz do TYCH najlepszych!!!
Czekamy na Was półmaratończycy!!!
Limit to 2000 zawodników
Na listy startowe wpadają tylko osoby opłacone!

Pogoda idealna dla … rekina 😉

No fajny byśmy mieli ten nasz półmaraton …. taki mokry ;)???
Pogoda idealna jak dla rekina – no nie 😉
 
A pamiętacie poprzednie lata ???
2018 ???
2019 ☀️??
Więc w 2020 ??? – wszystko się zgadza !
 
P.S. … chyba musimy bardziej uważać przy projektowaniu biegowych maskotek !!! 😉
 
Trzymajcie się ciepło i sucho …. i za rok się widzimy – rekin tak łatwo Wam nie odpuści!!!!!
Page: 1 / 22 (214 posts)
12322Następna strona »
1222Następna strona »
Następna strona »