IX TYSKI PÓŁMARATON - 05.09.2021

Tyski Półmaraton – bieg na 21km po trasie z atestem PZLA.
Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne).
Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone na terenie Hali Sportowej w Tychach, al. Piłsudskiego 20.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70 kilku. W Półmaratonie wzięło udział ponad 400 osób. Wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników, oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

W roku 2017 postawiliśmy na profesjonalny marketing biegu co przyniosło ponad dwukrotny wzrost liczby uczestników (ponad 1000 osób). W 2018 w biegu uczestniczyło już prawie 1300 osób!

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Zapraszamy w tym roku!

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Wznawiamy zapisy na IX TP

No to wznawiamy zapisy na IX Tyski Półmaraton!!!
🦈🦈🦈
Kochani – czasy są niepewne niczym życiówka w biegu tyłem i tak naprawdę żaden wróżbita Maciej nie przewidzi co będzie się działo we wrześniu tego roku – jednak my robimy swoje i szykujemy dla Was bieg. Uprzedzając Wasze pytania czy dojdzie do skutku? – nie wiemy – my będziemy przygotowani a Wy trzymajcie kciuki, żeby kovidowe szaleństwo odpuściło i byśmy mogli cieszyć się wspólnym bieganiem. Zdrowie Was wszystkich jest najważniejsze i to będzie czynnik decydujący .. oprócz oczywiście odgórnych obostrzeń wszelkiej maści 😉 Dla chętnych otworzyliśmy zapisy. Odkryjcie swoją naturę biegowego drapieżcy i wskakujcie tutaj:

Osoby zapisane i opłacone w 2020 roku, które nie wycofały opłaty są już na liście startowej.
🥇🏃♂️🏃♀️📢
Do wyboru pakiet standardowy lub pakiet PLUS z koszulką, którą możecie dokupić przy zapisach – będzie to jak zwykle mega wypas bo techniczny FULLPRINT z grafiką półmaratońską na całej powierzchni – projekt już zapewne już widzieliście 😉
🦈🦈🦈
Wprowadzamy coś dla tych, którzy tęsknili za dystansem 10km a przy okazji lubią „grać” w drużynie – SZTAFETY 2-osobowe, w której każdy z zawodników zaliczy 1/2 półmaratońskiej trasy – przy zapisach nie zapomnijcie wpisać danych partnera biegowego i jednakowej nazwy sztafety 😉 (limit 100 sztafet – zapisy i opłaty osobno dla każdego zawodnika)
Zapisz się ….. i dołącz do TYCH najlepszych!!!
Czekamy na Was półmaratończycy!!!
Limit to 2000 zawodników
Na listy startowe wpadają tylko osoby opłacone!

Pogoda idealna dla … rekina 😉

No fajny byśmy mieli ten nasz półmaraton …. taki mokry ;)???
Pogoda idealna jak dla rekina – no nie 😉
 
A pamiętacie poprzednie lata ???
2018 ???
2019 ☀️??
Więc w 2020 ??? – wszystko się zgadza !
 
P.S. … chyba musimy bardziej uważać przy projektowaniu biegowych maskotek !!! 😉
 
Trzymajcie się ciepło i sucho …. i za rok się widzimy – rekin tak łatwo Wam nie odpuści!!!!!

IX Tyski Półmaraton – informacja

Biegacze!
Mamy nadzieję, że trzymacie się mocno w swoich planach treningowych mimo tych niesprzyjających czasów dla imprez sportowych i zawodników. Bądźmy silni i wierzmy, że za rok odrobimy z nawiązką to co teraz jest niemożliwe do zrealizowania ?
A tymczasem nasz rekin przypomina, że tylko do 6 września 2020 osoby które chciałyby całkowicie zrezygnować z udziału w przyszłorocznym Tyskim Półmaratonie i otrzymać zwrot wpłaty mają czas aby nam to zgłosić. Po tym terminie wszyscy opłaceni zawodnicy automatycznie zostaną przeniesieni na 5 września 2021 roku!Procedurę zwrotu wysłaliśmy Wam na maile w lipcu i dzisiaj powtórnie.
Mamy nadzieję, że jaka by nie była Wasza decyzja to ZOSTANIECIE Z NAMI i zobaczymy się na tyskiej trasie już za rok!
Trzymajcie się ciepło!!!!
Ekipa SPLA Tychy

IX Tyski Półmaraton ODWOŁANY!

Drodzy Biegacze,
w trosce o zdrowie i życie Wasze, wolontariuszy, współpracowników i kibiców, z uwagi na panujące dalej obostrzenia w związku z epidemią COVID-19, podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu IX Tyskiego Półmaratonu w planowanym terminie.

Czekaliśmy do końca – cały czas śledziliśmy sytuację i analizowaliśmy fakty, jednak sytuacja mimo kilku zmian nie uległa znaczącej poprawie a obostrzenia i zakazy nadal istniejące nie pozwalają na przeprowadzenie tak dużego biegu w satysfakcjonującej wszystkich formie. Dodatkowo sytuacja cały czas jest niepewna, mówi się o powrocie do niektórych restrykcji a w naszym regionie jest zdiagnozowanych najwięcej przypadków zarażeń koronoawirusem. My przez ostatnie miesiące wstrzymaliśmy się z działaniami nie będąc pewnymi sytuacji, a taki bieg organizuje się przez cały rok. Nasi partnerzy biznesowi także ucierpieli finansowo w ostatnim okresie i nie byliby w stanie dołączyć do naszego wydarzenia a bez nich praktycznie jest to niemożliwe. Nad IX Tyskim Półmaratonem pracowaliśmy od 2019 roku – wszystko szło wybornie – listy szybko się zapełniały, koszulki cieszyły się powodzeniem a Wy dawaliście nam mega energię do działania. Tym bardziej jest nam trudno i smutno, ale jest też zbyt dużo znaków zapytania co do przyszłości.

Sami jesteśmy biegaczami i ubolewamy, że tyle wartościowych imprez biegowych zostało odwołanych i my też musimy to zrobić. Zawsze staramy się aby nasz rodzimy Tyski Półmaraton był na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym – abyśmy wszyscy mieli satysfakcję z dołączenia do TYCH najlepszych!!! W tym roku świat stanął na głowie i się to nie uda – nie chcemy przekładać terminu na później by nie kolidować z wieloma imprezami przesuniętymi na jesień tym bardziej w związku z niepewną sytuacją ewentualnej drugiej fali epidemii. Zatem IX Tyski Półmaraton odbędzie się dopiero za rok 5 września 2021 bo wierzymy, że świat poradzi sobie już z tegorocznymi problemami.

Osobom zapisanym i opłaconym na bieg proponujemy 2 rozwiązania:
1. Przeniesienie zapisu i opłaty startowej na IX Tyski Półmaraton 5 września 2021 roku
2. Zwrot całości opłaty startowej na konto.

Kochani – rekomendujemy Wam rozwiązanie pierwsze – chcielibyśmy zobaczyć się z Wami za rok kiedy to sobie odbijemy tą roczną absencję! Pamiętajcie, że niektóre koszty już ponieśliśmy a od każdej Waszej wpłaty pobrana została prowizja dla operatora przelewów. Jednak rozumiemy, że każdy z nas jest w ciężkiej sytuacji i chętnym zwrócimy pełną opłatę startową (start i ewentualny zakup koszulki).

W najbliższym czasie każdy zapisany i opłacony zawodnik otrzyma na maila podanego przy rejestracji informację o dalszej procedurze i sposobie poinformowania nas o swojej decyzji.

Wiemy, że niektórym z Was też poleci łezka z oka lub wściekłość wzburzy biegowe serce – musimy być silni i przetrwać ten ciężki okres by wrócić silniejsi i znowu spotkać się na tyskich ścieżkach biegowych by dołączyć do TYCH najlepszych.
Trzymajcie się zdrowo i nie porzucajcie swoich biegowych marzeń!

Ekipa SPLA Tychy

Festiwal Biegów partnerem medialnym IX TP

I kolejny rok Festiwal Biegowy jest z nami – jak w poprzednich latach Festiwal Biegów obejmuje nasz półmaraton patronatem medialnym.
???
Przeglądając ciekawostki biegowe będziecie mogli trafić też na małe co nieco o nas i naszym półmaratońskim rekinie – niech wieść płynie w świat 😉
www.festiwalbiegowy.pl
 
A Wy już zapisani ??? Czeka na Was:
? zacna trasa półmaratońska 21km
? możliwość startu z dzieckiem w wózku
? przekazywanie pałeczki w sztafetach 2×10,5
? uśmiech Twoich pociech na biegach dziecięcych
? wiele atrakcji i moc pozytywnej energii
 
Czekamy na Ciebie
ZAPISY

Plakat IX Tyskiego Półmaratonu

IX Tyski Półmaraton
6 września 2020
HALA SPORTOWA TYCHY, Al.Piłsudskiego 20
???
START godz. 10:00
? bieg indywidualny 21 km
? sztafety 2×10,5 km
? biegi dziecięce
 
ATRAKCJE:
m.in: atrakcyjne nagrody, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, biegi dla dzieci, pokazy produktów sportowych, atrakcje dla najmłodszych … i wiele innych!
 
ATAKUJ … i dołącz do TYCH najlepszych!
 
 

600 zapisanych na IX TP

Sześćset, six hundred, sechshundert, шестьсот, seiscientos, hatszáz, 6️⃣0️⃣0️⃣!!!
…. tak tak to już prawie tylu przyszłych półmaratończyków postanowiło nie odkładać zapisów na jutro
– lepiej to zrobić od razu zanim dopadną Cię wątpliwości 
A 600 osób to nie inaczej tylko już 30% zajętych miejsc na naszych listach startowych – i to same rekiny biegania ! 
???
Wśród nich mamy już 15 biegaczy z dzieckiem w wózku i 15 pełnych sztafet (9 mieszanych, 2 męskie i 4 damskie) .
Ależ się będzie działooooooooooo na początku września !
????⚡️
Dołączajcie do TYCH najlepszych!!!
ZAPISY

Wózkowi na start IX TP

Kiedy dziecko zapyta Cię : „Czy mogę wystartować z Tobą mamo/tato?” ..co odpowiesz???
Tak, tak – już po raz czwarty zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami do rywalizacji w kategorii „biegacz z dzieckiem w wózku”.
?‍??‍??‍?‍?
Pompujcie kółka i smarujcie łożyska w dziecięcych bolidach a swoje latorośle przygotujcie na wspaniałą biegową przygodę, która na pewno zacieśni Wasze rodzinne więzi … no chyba, że będzie ” mamo,tato .. co tak wolno??? Rekin nas goni — uciekajmy!!! 
⚡️?⚡️
Szykuje się ostra walka, czołówka „wózkowych” na pewno w tym roku znowu dopisze – a przypominamy, że ostatni zwycięzca wybiegał z wózkiem czas 1:20:06!!!!!
Rok temu mieliśmy zapisanych 36 „wózkowych”, na ten moment widnieje już ich 14!!! Dołączycie ?

ZAPISY

P.S. przy zapisach nie zapomnijcie zaznaczyć kategorii BIEGACZ Z WÓZKIEM ?
P.S.2 … na mecie na Waszego dzielnego malucha też będzie czekała nagroda ?
P.S.3 … po biegu udekorujemy Was w pierwszej kolejności !!! 

Ostatnie 50 najtańszych pakietów na IX TP

Ostatnie 50 pakietów!!! … AAAAAAAAA !#!#!#!#!

….. kto pomyślał, że ale jak to ??? – łapka w górę 
Spokojnie – to tylko ostatnie 50 pakietów z najniższą opłatą …. mamy już 450 śmiałków rzucających wyzwanie naszej drapieżnej trasie pólmaratońskiej  No ale jak chcecie przyoszczędzić parę złociszy to chyba ostatni dzwonek na stanowcze decyzje !!!!  Tym bardziej, że w niecały miesiąc od startu zapisów może być zajętych już 25% miejsc na listach !

No to co
– w solo czy w sztafecie ?
– na życiówkę czy turystycznie?
– za pejsem czy samotnie ?
– taktycznie czy na wariata ?
Nieważne JAK – ważne, że dołaczycie do TYCH najlepszych już na początku września !!!

ZAPISY

SZTAFETY na VIII Tyskim Półmaratonie

NOWOŚĆ na IX Tyskim Półmaratonie – SZTAFETY!!!
?‍♂️?‍♀️
W tym roku wprowadzamy coś dla tych, którzy tęsknili za dystansem 10km a przy okazji lubią „grać” w drużynie – SZTAFETY 2-osobowe, w której każdy z zawodników zaliczy 1/2 półmaratońskiej trasy (ok. 10,5km).
 
I teraz trochę ważnych informacji:
? limit to 100 sztafet czyli 200 zawodników 😉
? ❗️uczestnicy sztafety zapisują się i ponoszą normalną opłatę, każda osoba osobno ❗️WAŻNE❗️(jeżeli zapisze się i opłaci tylko jedna osoba to sama w sztafecie nie wystartuje)
? przy zapisach wpiszcie dane partnera biegowego i jednakową nazwę sztafety (co nie zwalnia z obowiązku zapisania się i opłacenia tegoż partnera)
? wraz z pakietem startowym jednej osobie zostanie przekazana pałeczka sztafetowa. Warunkiem
klasyfikacji jest udział w biegu z pałeczką wydaną przez organizatora i oddanej po biegu, na mecie
obsłudze. Miejsce strefy zmian zostanie ogłoszone w terminie późniejszym.
? przekazanie pałeczki sztafetowej następuje tylko w wyznaczonej strefie zmian. Po przekazaniu
pałeczki zawodnik schodzi niezwłocznie ze strefy zmian i udaje się w okolice mety biegu (około 500m) gdzie oczekuje na drugiego zawodnika (organizator nie zapewnia transportu)
? sztafety będą wyróżnione innym kolorem numeru startowego i finiszujący na mecie otrzyma dwa
medale (dla siebie i pierwszego zawodnika).
? za pierwsze trzy miejsca przewidziane są statuetki w kategoriach sztafeta męska, damska i mieszana!
Wszystkie informacje łapcie tutaj – SZTAFETY
 
To jak ??? Dołączycie do TYCH najlepszych sztafet ???
 
 
Page: 1 / 21 (206 posts)
12321Następna strona »
1221Następna strona »
Następna strona »