X TYSKI PÓŁMARATON - 04.09.2022

Tyski Półmaraton – bieg na 21km po trasie z atestem PZLA.
Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne).
Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone w okolicach stadiony lekkoatletycznego w Tychach przy ul. Edukacji.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70 kilku. W Półmaratonie wzięło udział ponad 400 osób. Wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników, oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

W roku 2017 postawiliśmy na profesjonalny marketing biegu co przyniosło ponad dwukrotny wzrost liczby uczestników (ponad 1000 osób). W 2018 w biegu uczestniczyło już prawie 1300 osób!

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Zapraszamy w tym roku!

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Zwycięzcy konkursu

Był odlotowy konkurs to lecą też i jego wyniki – a zanim one to wielkie dzięki wszystkim tym, którzy pokazali nam swoją pasję biegania. Po burzliwych obradach pakiet na X Tyski Półmaraton leciiiii do …. Danuty Dolaś !!! Oby drapieżna natura prowadziła Cię w te pędy do mety 😉 😉 😉
Kolejna 10-tka biegoświrusów zostaje posiadaczami naszych superaśnych półmaratońskich kubasków a są to: Zuzanna Broda , Kinga Religa , Magdalena Replińska , Łukasz Duda , Daniel Urbasik , Magdalena Iwcia , Roksana Orzyszek , Artur Ryś , Iska Kwiatkowska , Celina Celina
 
Co do odbioru nagród to tak:
– Danutę – zwyciężczynię pakietu – prosimy o maila na michal@spla.com.pl – wtedy napiszemy co i jak.
– zwycięzców kubków również prosimy o wysłanie wiadomości na maila michal@spla.com.pl – wtedy ustalimy odbiór kubasków.
 
Gratulejszon dla wszystkich !!!
 
🏃🏃‍♀️🏃‍♂️
A tu jeszcze miesiąc i będzie po zapisach więc kto sięnie zapisał lub nie opłacił to natentychmimast proszony jest o działanie 😉

Medal X Tyskiego Półmaratonu

Frunieeeee do Was ON! Orzeł ozłocony półmaratońskim zwycięstwem, przedmiot żądzy i zazdrości, błyskotka biegowego lansu z górnej półki wywalczona własnym potem i determinacją!
🥇🦅🥇🦅🥇
Takie oto medale zawisną na piersiach wszystkich, którzy 4 września dołączą do TYCH najlepszych na X Tyskim Półmaratonie!!!
Nie ma się co zastanawiać – medal ten będzie doskonałym uzupełnieniem 2 poprzednich tudzież zaczątkiem nowej serii przygód z bieganiem w Tychach!
Czasu i miejsc na listach coraz mniej !!! ZAPRASZAMY!

🏃🏃‍♀️🏃‍♂️
ZAPISY

Opaska na głowę w pakiecie XTP

No to rozpieszczania biegaczy ciąg dalszy 😉
🥹🦅😂
Do każdego pakieciku dorzucimy to co przyda Wam się w chłodniejsze dni kiedy wiater w uszy duje – półmaratońską OPASKĘ NA GŁOWĘ – to tak, żeby i Wam łepetynek nie przewiało na jesień i uszków nie przemroziło przez zimę a i żeby pot nie spływał po czółkach kiedy ciepło nastanie!
👑👑👑
No i najważniejsze pasuje toto do tegorocznej koszulki jak Yin do Yang ☯️ lub jak Ding do Dong 🛎 – w komplecie Wasz imidż biegowy zyska na niebanalności!!!
No to co – ktoś tam jeszcze się nie zapisał ???

Wygraj pakiet na Tyski Półmaraton

No to LECIMYYYYYYYY z naszym standardowym konkursem, w którym do zgarnięcia macie pakiet na X Tyski Półmaraton i unikatowe półmaratońskie kubaski!!!!
🦅🦅🦅
Co trzeba zrobić ? – pokazać nam drapieżną radość z latania … no znaczy biegania 😉 – pod postem na profilu Tyskiego Półmaratonu czyli tu
WPIS KONKURSOWY

wrzucajcie swoje fotki, które nam to pokażą – im bardziej zwariowane, odjechane i rozbiegane będą tym większa szansa na nagrodę. Mogą to być zdjęcia z biegów, treningów a nawet z grilla w ogródku – grunt aby pokazały nam że jesteście orłami półmaratonu!!! Do wygrania 1 pakiet startowy na X Tyski Półmaraton oraz jeden z dziesięciu bajecznych półmaratońskich kubasków pocieszenia. No to czas start – czekamy na wpisy do 30 czerwca 2022!

Co zrobić aby wziąć udział:
1. Polub nasz Fanpage (Tyski Półmaraton) na FB (jeśli jeszcze z jakiś powodów go nie lubisz)
2. Fajnie jeśli udostępnisz na swojej tablicy grafikę konkursową 😍
3. Pod wpisem z grafiką konkursową na FB Tyskiego Półmaratonu czyli tu WPIS KONKURSOWY (a nie wydarzenia lub udostępnienia na innej stronie) dodaj swoje zdjęcie pokazujące jak wielkim żywiołem dla Ciebie jest bieganie!
4. Masz czas do 30 czerwca 2022 do godz. 24:00

Jury w składzie Komitetu Organizacyjnego X TP (http://www.tyskipolmaraton.pl/kontakt/) wybierze najbardziej rozbiegane fociaki i rozda nagrody:
1 nagroda główna – pakiet startowy na X Tyski Półmaraton
10 nagród dodatkowych w postaci kubka z grafiką półmaratońską!
Wyniki ogłosimy na początku lipca 2022.

3 … 2 …. 1 … START !!!

ZAPISY NA BIEG

Jeżeli zwycięzca będzie już zapisany to zwrócimy mu wpisowe lub będzie mógł zapisać inną dowolną osobę.

Koniec niższych opłat na X TP

UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION!
Tylko dzisiaj do północy obowiązuje niższe wpisowe a jako, że na listach startowych pojawiają się tylko osóbki opłacone to przypominamy, że jak chcecie polecieć ekonomicznie jak disel w gazie to dzisiaj ostatnia szansa na takie akcje 😉
📢🛎📯📣
Jeśli chcecie przychomikować 2 dyszki to wpadajcie szybko tutaj:
👉👉 ZAPISZ SIĘ 👈👈
i dołączajcie do TYCH najlepszych już teraz znaczy jeszcze dziś!
🦅🦅🦅
Później nasz orzeł będzie nieubłagany – wiecie – inflacja, ziarno drogie, czynsz za gniazdo do góry .. te sprawy.
A tymczasem jest nas już coraz więcej (ponad 1100) a miejsc coraz mniej ….. 🤟
🏃🏃‍♀️🏃‍♂️
ZAPISY
WYDARZENIE FB

Trasa X Tyskiego Półmaratonu

Obiecaliśmy nową traskę no to leci jej wstępny przebieg, cobyście obczaili sobie gdzie to będziemy po TYCH-TYCHACH wesoło kopyrtkować!
😎🌇🏖
Najważniejsza zmiana to miejsce startu i mety, które ląduje w okolicach Stadionu Lekkoatletycznego w Tychach na ul. Edukacji a co za tym idzie pozwiedzamy sobie trochę nasze ukochane miasto. Zwiedzimy biegowo m.in Plac Baczyńskiego, jezioro Paprocany, Suble, Park Północny, Lodowisko, Plac pod Żyrafą …. mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu taka wycieczka.

🦅🦅🦅
Więcej informacji, które będziemy uzupełniać na bieżąco (o np. profil itp.) macie tutaj:

TRASA TYSKIEGO PÓŁMARATONU

INTERKATYWNA MAPKA

PRZYPOMINAMY – niższe opłaty tylko do 31 maja 2022!!!!

P.S.1. .. wstępny zarys trasy – trasa może nieznacznie się zmienić – ostateczny kształt zostanie podany w czerwcu po ostatecznych ustaleniach z odpowiednimi organami i jej atestacji przez PZLA.
P.S.2 Ze względów logistycznych strefa zmian sztafet będzie na 9,5km trasy więc sztafety będą biegły odcinki 9,5 oraz 11,5km (sztafety same decydują kto biegnie jaki odcinek)

🏃🏃‍♀️🏃‍♂️
ZAPISY

WYDARZENIE FB

Meta XTP

Ależ tu się będzie nam epicko finiszować !!! A na pewno tym 700-set śmiałkom, którzy już są na listach startowych!
🏟🏃🏅
W tym roku po raz pierwszy będziemy wpadać na metę na tyskim stadionie lekkoatletycznym – my cieszymy się jak małe dzieci – widok niebieskiej bieżni będzie oznaczać, że dzieli Was od zwycięstwa tylko kilkaset metrów i można wrzucić najwyższy bieg!
A wszystko to będą mogli z trybun obserwować kibice zagrzewający Was do ostatniego zrywu i gratulujący sukcesu półmaratońskiego!
🥳🦹‍♂️💫
Arena Lekkoatletyczna znajduje się przy ul. Edukacji w Tychach obok Stadionu Miejskiego. Jest to nowoczesny obiekt kategorii IVa, który spełnia wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych IAAF. Arena jest dostępna od 20 stycznia 2021 roku.
🦅🦅🦅
Dołącz do finiszu TYCH najlepszych już 4 września 2022!
📣‼️ Przypominamy – niższe opłaty tylko do końca maja !!!! 📣‼️

Koszulki z polotem … orła!

Trzymajcie się mocno poręczy i zapnijcie mocniej szelki bo oto nadlatują ONE – złote a skromne koszulki na X Tyski Półmaraton a na nich nasz tegoroczny motyw – ORZEŁ BIELIK !!!
💥🦅🦅🦅🔥
BIELIK AMERYKAŃSKI tudzież ZWYCZAJNY nie jest taki sobie zwyczajny – to symbol siły i odwagi, która przyda się wszystkim Wam ryzykantom, rzucającym wyzwanie tyskiej połówce. To król wśród ptaków, dumnie reprezentujący Polskę na narodowym godle, który będzie dodawał Wam determinacji w dotarciu do półmaratońskiej mety.
🤩🥳🤩
Dajemy Wam tym samym skrzydła abyście wznieśli się na wyżyny swoich biegowych zdolności i polecieli po swoje marzenia …..
🏃‍♂️🏃🏃‍♀️🏃‍♂️🏃🏃‍♀️
Koszulka wiadomka ekstra gites techniczna od naszych superspeców od szycia czyli Warsztat Koszulkowy & NogaBoly – macie poprzednie to wiecie, że w niej można wyskoczyć na bieg ale też wbić na zacną imprezę tudzież polansić się podczas niedzielnego spaceru!!!!
😎👚👕😍
Dajcie znaka czy przyjmiecie to złoto na swoje klaty? … no bo jakiś tydzień temu zamknęliśmy na cztery spusty w piwnicy naszego grafikomajstra Michał Fidor z AZTEQ DESIGN i nie wiemy czy już możemy go wypuścić czy ma coś tam jeszcze złotym brokatem dosypać ???
🏆🥇🏆
I teraz gwoli wyjaśnienia
☝️ Po primo pierwsze to niższe opłaty są tylko do końca maja, także jak chcecie aby Wam 2 dyszki zostały w saszetce biegowej to zapisywać się czem prędzej – na listę trafiają tylko opłacone duszyczki!!!!
🤘 Po drugie primo przypominamy, że koszulki dorzucamy do każdego pakietu – jak się bawić to na bogato!!!!
👌 Po trio to te złoto to będzie tylko nadruk więc nie sprawdzajcie zębami niczym poszukiwacze złota z dzikiego zachodu!!!
Po czwarte pierwsza motyw zgadła Anna Piotrowska i ona wyrwie kubaska – skontaktujemy się 😉

SZTAFETY 2×10,5km na XTP

SZTAFETYYYYYY – czyli po co latać samemu jak można w parze 😉
🏃🏃‍♀️
Rok temu zadebiutował z sukcesem u nas bieg sztafetowy więc nie ma to tamto nie zabraknie go i teraz. Jak wolicie krótsze dystanse niż półmaratońskie hektary to możecie wziąć sobie tą połówkę na pół .. czyli takie biegowe raty 50/50% 🙂 Bierzcie najlepszego ziomeczka tudzież sąsiadkę zza ściany i ogarnijcie wspólnie te 21 kaemów 😉
☯️☯️☯️
W skrócie o co chodzi z tymi pałeczkarzami:
😍 każda sztafeta składa się z 2 osób (kobieca, męska lub mieszana), łącznie ma do pokonania 21,0975 km (2×10,5km)
👉 limit to 100 sztafet czyli 200 zawodników
❗️uczestnicy sztafety zapisują się i ponoszą normalną opłatę, każda osoba osobno ❗️WAŻNE❗️(jeżeli zapisze się i opłaci tylko jedna osoba to sama w sztafecie nie wystartuje)
👯 przy zapisach wpiszcie dane partnera biegowego i jednakową nazwę sztafety (co nie zwalnia z obowiązku zapisania się i opłacenia tegoż partnera)
🎤 wraz z pakietem startowym jednej osobie zostanie przekazana pałeczka sztafetowa. Warunkiem klasyfikacji jest udział w biegu z pałeczką wydaną przez organizatora i oddanej po biegu, na mecie
obsłudze. Miejsce strefy zmian zostanie ogłoszone w terminie późniejszym (okolice Beach Baru na Paprocanach).
🏅 przekazanie pałeczki sztafetowej następuje tylko w wyznaczonej strefie zmian. Po przekazaniu pałeczki zawodnik schodzi niezwłocznie ze strefy zmian
🆗 sztafety będą wyróżnione innym kolorem numeru startowego a Wy sami ustalacie kto biegnie na której zmianie.
🏆 za pierwsze trzy miejsca przewidziane są statuetki w kategoriach sztafeta męska, damska i mieszana!
Wszystkie informacje łapcie tutaj – http://www.tyskipolmaraton.pl/sztafety/
 
To jak ??? Dołączycie do TYCH najlepszych sztafet ???

Biegacze z dzieckiem w wózku

Jak tam Wasze plany na majówkę ??? Bo wiecie – może najlepiej będzie zabrać kinder bolid razem ze swoim ukochanym dzieciaczkiem i trochę potrenować tempo przerywane na „piciu” i „sssybciej tato” tudzież „z gulki na pazulki” …
👩‍👦🍼🎲💩🎠🧸👨‍👧
X Tyski Półmaraton kontynuuje tradycję rodzinnego biegania i w tym roku również zapraszamy biegaczy z dzieckiem w wózku! Wystarczy przy zapisach o tu
👉 https://dostartu.pl/x-tyski-polmaraton-v7333 👈
zaznaczyć kategorię specjalną, popertraktować z latoroślą warunki szybszej, wrześniowej przebieżki spacerowej i już!
 
Zapraszamy na nową trasę WÓZKOWYCH – na ten moment mamy Was już 19 a w tym naprawdę twardych zawodników.
Pokaż dziecku swój biegowy świat i dołącz razem z nim do TYCH najlepszych już 4 września w Tychach!!
 
Page: 1 / 26 (258 posts)
12326Następna strona »
1226Następna strona »
Następna strona »