Parę zasad odnośnie I Tyskiej Piwnej Mili

Dzisiaj trochę o tym w co tak naprawdę, żeście się wpakowali 😉
Jak dokładnie będzie przebiegała Piwna Mila i o co dokładnie chodzi?

Piwna Mila to zabawa polegająca na przebiegnięciu 1 mili (ok.1,6km) w 4 pętlach po ok.400 metrów konsumując przed każdą z nich małe piwo 330ml (ok.3,5%).
Biegniemy w falach 25 osobowych i na pokonanie całości mamy limit czasu 20 minut.

A więc tak:
1. Wywołujemy startujących z danej fali na ok.5-10 minut przed startem do rozgrzewki (fizycznej nie konsumpcyjnej)!
Lista startujących w danych falach tutaj – LISTA FAL STARTOWYCH
2. Ustawiamy się na linii START/META i na sygnał startujemy.
3. Wbiegamy od razu do strefy konsumpcyjnej, samodzielnie otwieramy piwo (butelka Lech Lite) i wypijamy do końca – po wypiciu odwracamy pustą butelkę do góry dnem nad swoją głową – jeżeli na głowę wyleje się znaczna ilość piwa obsługa biegu może taką osobę zdyskwalifikować! Pustą butelkę odkładamy (nie rzucamy) w oznaczone miejsce.
4. Biegniemy pętlę ok. 400 metrów i powtarzamy punkt 3. I tak 4-krotnie (piwo+bieg+piwo+bieg+piwo+bieg+piwo+bieg). Po ostatnim okrążeniu za linią mety opuszczamy strefę biegu i oddajemy chipa pomiarowego.
5. Za zachowania niegodne podczas zabawy (wylewanie, omijanie konsumpcji lub wypijanie większej ilości piw, skracanie trasy, awanturowanie się, stawienie się na starcie w stanie wskazującym itp.) zawodnik może zostać pouczony lub natychmiast zdyskwalifikowany i usunięty z trasy przez obsługę biegu.
6. Żeby nie było Wam za łatwo to trasa biegu jest dość „terenowa” – połowa to ubity ziemny trakt ze żwirem i dziurami tu i ówdzie – druga część poprowadzona jest przez las ścieżką leśną i trawą z wieloma nierównościami – jak spadnie deszcze to w gratisie dodamy trochę błota – także zadbajcie o odpowiednie obuwie i uważajcie na siebie i innych!
7. NAJWAŻNIEJSZE! Bawimy się „z głową” – jeżeli poczujesz się słabo na trasie lub po zakończeniu biegu, będziesz widział, że komuś dzieje się coś niedobrego ect. niezwłocznie zgłoś to obsłudze biegu – bieg będzie miał zabezpieczoną karetkę z obsługą medyczną – PAMIĘTAJCIE – NIC NA SIŁĘ!
8. Nie trzymamy się ściśle zasad międzynarodowych więc nie ma się co porównywać do krajowych i światowych rekordów w tej konkurencji …

To na razie na tyle 😉

P.S. Jeżeli coś się nie będzie zgadzać na listach to piszcie na michal@spla.com.pl – nie przewidujemy już zmian osobowych w falach – chyba, że w obu falach z których będziecie chcieli wzajemnie migrować znajdą się chętni.