FAQ – czyli co i jak?

Tego jegomościa pewnie kojarzycie – Konferansjer Piotr Wajda pieści Wasze uszy podczas naszych półmaratonów przekazując najważniejsze informacje i teraz też tak będzie. A dzisiaj wyobraźcie sobie jego aksamitny głos i słuchajcie co mamy do przekazania – oto garść najważniejszych informacji aby już w niedzielę dołączyć do TYCH najlepszych:

1. PROGRAM
PIĄTEK – 02.09.2022
GEMINI PARK TYCHY, Towarowa 2c, poziom „0”
16.00 – 20.00 Biuro Zawodów – odbiór pakietów i numerów dla dzieci

SOBOTA – 03.09.2022
GEMINI PARK TYCHY, Towarowa 2c, poziom „0”
10.00 – 18.00 Biuro Zawodów – odbiór pakietów i numerów dla dzieci

NIEDZIELA – 04.09.2022
STADION LEKKOATLETYCZNY w TYCHACH, ul. Edukacji
7.30 – 9.30 Biuro Zawodów (Stadion Miejski sektor S) – odbiór pakietów
7.30 – 8.30 – Odbiór numerów dla dzieci
10.00 Start Biegu Głównego
11.30-13.00 Poczęstunek
ok.13.30 Rozdanie nagród i zakończenie

Rekomendujemy odbiór pakietów w piątek i sobotę – w niedzielę , przed biegiem mogą być kolejki a więc stres i niepewność, czy dostaniecie pakiet na czas!

2. META
Linia mety znajduje się na bieżni stadionu lekkoatletycznego. Na placu przed stadionem będzie można skorzystać z masażu i zjeść posiłek oraz odwiedzić stoiska naszych partnerów czekając na dekoracje zwycięzców.

3. WYNIKI ONLINE
W niedzielę wyniki będzie można śledzić online na stronie https://mktime.pl/live_6/ . Będziemy mierzyć też międzyczas na 9,5 kilometrze. Dzisiaj nic tam nie zobaczycie …. ?

4. DOJAZD I PARKINGI
Jeżeli jedziecie do nas autem to w okolicach startu będą parkingi – można je zobaczyć tutaj
MAPKA TRASY I PARKINGÓW
Wybierajcie te nie pokrywające się trasą aby móc wyjechać w każdej chwili – te wzdłuż trasy i w środku miasta będą miały przerwy w możliwości poruszania się. Ruszamy w stronę zachodnią więc te na lewo będą szybciej odblokowywane.
Wyjedźcie trochę wcześniej bo niektóre trasy dojazdowe pokrywają się z trasą biegu i w zależności od decyzji osób kierujących ruchem będą przed biegiem zamykane. Utrudnienia przewidziane są w godzinach ok. 9:30-14:00.

5. START WÓZKOWYCH
Osoby startujące z wózkami z dzieckiem prosimy o stawienie się na linii startu ciut wcześniej i ustawienie się z przodu stawki – ich start odbędzie się kilka minut przed wszystkimi (przed 10:00). Prosimy o ostrożność na drodze, bieg jej prawą stroną i przepuszczenie samochodów jadących przed główną stawką biegu (pilot biegu, policja).

6. DEPOZYT, PRZEBIERALNIE, TOALETY, MASAŻE
– depozyt dla zawodników będzie przy Stadionie Miejskim przy ul. Edukacji 7 w pobliżu Biura Zawodów.
– przebieralnie i prysznice – Stadion Miejski – wejście od tyłu sektorem I1 i I2
– toalety – strefy na zewnątrz (przy starcie i strefie gastronomicznej) oraz na Stadionie Miejskim
– masaże na placu przed stadionem lekkoatletycznym

7. MAPKA
Mapka sytuacyjna strefy startowej i miasteczka biegowego dostępna tutaj
MAPKA MIASTECZKA BIEGOWEGO
MAPKA TRASY

8. TRASA i LIMIT
Na trasie biegu jest 5 punktów z wodą (ok. 3,8km, 8,5km, 12,2km, 14,7km, 17,5km). Na drugim i czwartym punkcie oprócz wody będą podawane napoje izotoniczne. Trasa będzie oznakowana co kilometr. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny. Po tym czasie należy zejść z trasy.
Szczegóły dotyczące trasy macie tutaj
TRASA

9. BIEGI DZIECIĘCE
Od godz. 9:00 odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe – startujemy od najmłodszych roczników – wszystkie informacje macie tutaj –
BIEGI DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE
Miejsca na listach już prawie pełne – w Biurze Zawodów zapisy tylko do limitu 450 osób – liczy się kolejność zgłoszeń!

10. WOLONTARIUSZE
Zawody przygotowujemy dla Was – biegaczy, a w organizację angażują się przede wszystkim osoby pracujące społecznie. Prosimy docenić pracę wolontariuszy, którzy z pewnością dołożą starań, by służyć Wam pomocą.

11. ZABEZPIECZENIE
W trakcie biegu będą miały stały dyżur karetki pogotowia z zespołem medycznym. Jeśli będziesz potrzebował pomocy lub zauważysz osobę, która takiej pomocy potrzebuje, zgłoś to najbliższej osobie z obsługi biegu – Policjantowi, Strażnikowi Miejskiemu lub wolontariuszowi.

12. SZTAFETY
Trasa sztafet jest taka sama jak całego biegu – jedna osoba startuje ze wszystkimi i na 9,5 kilometrze na strefie zmian następuje przekazanie pałeczki i na pozostałą trasę startuje druga osoba (kolejność ustalacie sami) – obie osoby otrzymają medal – będzie transport trolejbusem na i z miejsca zmian – szczegółowe informacje dla sztafet umieścimy jutro!

13. PACEMAKERZY
– będą zajączki na czasy od 1:25 do 2:10 co 5 minut – szczegóły podamy w osobnym wpisie.

14. STREFY KIBICA
– na trasie o doping zadba 5 energetycznych stref kibica – zapamiętajcie ile energii Wam przekazali bo na mecie zagłosujecie na najlepszą z nich.

15. GRAWER
Będzie możliwość graweru na medalu swojego nazwiska i czasu – będzie to usługa dodatkowo płatna 15 PLN.

Życzymy powodzenia na trasie biegu i wiele miłych wspomnień ze sportowej rywalizacji. Przede wszystkim uważajcie na siebie i innych – nie róbcie nić na siłę, to nie jest pierwszy ani ostatni półmaraton – zdrówko najważniejsze!

EKIPA SPLA TYCHY