IX Tyski Półmaraton ODWOŁANY!

Drodzy Biegacze,
w trosce o zdrowie i życie Wasze, wolontariuszy, współpracowników i kibiców, z uwagi na panujące dalej obostrzenia w związku z epidemią COVID-19, podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu IX Tyskiego Półmaratonu w planowanym terminie.

Czekaliśmy do końca – cały czas śledziliśmy sytuację i analizowaliśmy fakty, jednak sytuacja mimo kilku zmian nie uległa znaczącej poprawie a obostrzenia i zakazy nadal istniejące nie pozwalają na przeprowadzenie tak dużego biegu w satysfakcjonującej wszystkich formie. Dodatkowo sytuacja cały czas jest niepewna, mówi się o powrocie do niektórych restrykcji a w naszym regionie jest zdiagnozowanych najwięcej przypadków zarażeń koronoawirusem. My przez ostatnie miesiące wstrzymaliśmy się z działaniami nie będąc pewnymi sytuacji, a taki bieg organizuje się przez cały rok. Nasi partnerzy biznesowi także ucierpieli finansowo w ostatnim okresie i nie byliby w stanie dołączyć do naszego wydarzenia a bez nich praktycznie jest to niemożliwe. Nad IX Tyskim Półmaratonem pracowaliśmy od 2019 roku – wszystko szło wybornie – listy szybko się zapełniały, koszulki cieszyły się powodzeniem a Wy dawaliście nam mega energię do działania. Tym bardziej jest nam trudno i smutno, ale jest też zbyt dużo znaków zapytania co do przyszłości.

Sami jesteśmy biegaczami i ubolewamy, że tyle wartościowych imprez biegowych zostało odwołanych i my też musimy to zrobić. Zawsze staramy się aby nasz rodzimy Tyski Półmaraton był na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym – abyśmy wszyscy mieli satysfakcję z dołączenia do TYCH najlepszych!!! W tym roku świat stanął na głowie i się to nie uda – nie chcemy przekładać terminu na później by nie kolidować z wieloma imprezami przesuniętymi na jesień tym bardziej w związku z niepewną sytuacją ewentualnej drugiej fali epidemii. Zatem IX Tyski Półmaraton odbędzie się dopiero za rok 5 września 2021 bo wierzymy, że świat poradzi sobie już z tegorocznymi problemami.

Osobom zapisanym i opłaconym na bieg proponujemy 2 rozwiązania:
1. Przeniesienie zapisu i opłaty startowej na IX Tyski Półmaraton 5 września 2021 roku
2. Zwrot całości opłaty startowej na konto.

Kochani – rekomendujemy Wam rozwiązanie pierwsze – chcielibyśmy zobaczyć się z Wami za rok kiedy to sobie odbijemy tą roczną absencję! Pamiętajcie, że niektóre koszty już ponieśliśmy a od każdej Waszej wpłaty pobrana została prowizja dla operatora przelewów. Jednak rozumiemy, że każdy z nas jest w ciężkiej sytuacji i chętnym zwrócimy pełną opłatę startową (start i ewentualny zakup koszulki).

W najbliższym czasie każdy zapisany i opłacony zawodnik otrzyma na maila podanego przy rejestracji informację o dalszej procedurze i sposobie poinformowania nas o swojej decyzji.

Wiemy, że niektórym z Was też poleci łezka z oka lub wściekłość wzburzy biegowe serce – musimy być silni i przetrwać ten ciężki okres by wrócić silniejsi i znowu spotkać się na tyskich ścieżkach biegowych by dołączyć do TYCH najlepszych.
Trzymajcie się zdrowo i nie porzucajcie swoich biegowych marzeń!

Ekipa SPLA Tychy