PKO Silesia Marathon

Serdecznie zapraszamy na wielkie biegowe święto. 30 września i 1 października zachęcamy do udziału w 9. edycji PKO Silesia Marathon. Czekają nas aż trzy biegi uliczne: bieg o Puchar Radia RMF FM, PKO Silesia Półmaraton oraz królewski bieg PKO Silesia Marathon.

Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz imprez sportowych na Śląsku i jest rozpoznawalne w skali całego kraju. Jest to jedyny taki bieg, którego trasa obejmuje granice kilku miast. W tym roku aż czterech: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. W imprezie tej biorą udział biegacze nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski i z 28 państw m.in. Szwecji, Niemiec, Kenii.
Jeśli jeszcze nie dokonałeś zapisów na bieg to zrób to jak najszybciej za pośrednictwem oficjalnej strony zawodów: www.silesiamarathon.pl.

PKO Silesia Marathon to również duże wydarzenie charytatywne. W ubiegłym roku biegacze biegli dla Maxa i Mateusza – dwójki katowickich braci, którym dzięki zaangażowaniu zawodników PKO Bank Polski przekazał 20 000 zł na leczenie.

Już teraz na półmaraton mamy 1760 zgłoszeń a na maraton zapisało się prawie 2000 zawodników. Cieszymy się, że frekwencja biegu z roku na rok rośnie i liczymy, że będziemy świadkami rekordowej frekwencji.

Dodatkową wartością tegorocznej edycji jest meta na nowym Stadionie Śląskim, który po remoncie jest największym stadionem lekkoatletycznym w tej części Europy. 1 października uczestnicy i kibice PKO Silesia Marathon jako piersi będą mogli poczuć atmosferę tego miejsca. Każdy z zawodników może poczuć się tak jak na największych światowych imprezach biegowych, gdzie metą zawodów jest bieżnia dużego stadionu.

PKO Silesia Marathon to wiele pozytywnej energii zarówna dla zawodników jak i kibiców.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek i adrenalinę związaną ze sportową rywalizacją.

Na profilu PKO Silesia Marathon można wygrać pakiet na nasz Półmaraton – zawalczycie ? 😉 –
KONKURS FB