Przedstartowe info półmaratońskie

No to już jutro widzimy się na starcie najbardziej drapieżnego Półmaratonu Tyskiego – pogoda wydaje się być jutro dla nas wszystkich łaskawa więc nic tylko CIŚ na życiówki 😉
Poniżej garść najważniejszych informacji:
 
1. PROGRAM – NIEDZIELA – 5.09.2021
HALA SPORTOWA TYCHY, Piłsudskiego 20
7.30 – 9.30 Biuro Zawodów
8.45 – 9:45 Zapisy do biegów dziecięcych
10.00 Start Biegu Głównego (z ul. Uczniowskiej)
10.10 Start biegów dziecięcych ( spod Hali Sportowej) zaczynając od najstarszych roczników
ok.13.30 Rozdanie nagród na Hali Sportowej
 
2. META
Linia mety znajduje się przy Hali Sportowej na ul. Piłsudskiego 20. Na placu przed Halą Sportową będzie można skorzystać z masażu i zjeść posiłek oraz odwiedzić stoiska naszych partnerów czekając na dekoracje zwycięzców.
 
3. WYNIKI ONLINE
W dniu jutrzejszym wyniki będzie można śledzić online na stronie https://mktime.pl/live_1/ . Będziemy mierzyć też międzyczas na 10,5 kilometrze. Dzisiaj nic tam nie zobaczycie …. 😉
 
4. DOJAZD I PARKINGI
Jeżeli jedziecie do nas autem to w okolicach startu będą parkingi m.in. przy Halach Targowych, marketach Auchan, OBI czy Kaufland zaznaczone tutaj https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1DFQJVijpW5lvYQosfTJ3m23mLVO7QDTt&usp=sharing
Wyjedźcie trochę wcześniej bo niektóre trasy dojazdowe pokrywają się z trasą biegu i w zależności od decyzji osób kierujących ruchem będą przed biegiem zamykane. Utrudnienia przewidziane są w godzinach ok. 9:30-13:00.
 
5. START WÓZKOWYCH
Osoby startujące z wózkami z dzieckiem prosimy o stawienie się na linii startu ciut wcześniej i ustawienie się z przodu stawki – ich start odbędzie się kilka minut przed wszystkimi (przed 10:00). Prosimy o ostrożność na drodze, bieg jej prawą stroną i przepuszczenie samochodów jadących przed główną stawką biegu (pilot biegu, policja).
 
6. DEPOZYT, PRZEBIERALNIE, TOALETY, MASAŻE
– depozyt dla zawodników będzie w holu Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego 20.
– przebieralnie – Hala Sportowa
– toalety – Hala Sportowa oraz 2 strefy na zewnątrz (przy starcie i strefie gastronomicznej)
– masaże na placu przed Halą Sportową
 
7. TRASA i LIMIT
Na trasie biegu jest 5 punktów z wodą (5,4km, 8,5km, 11,8km, 15,8km, 18,3km). Na drugim, trzecim i piątym punkcie oprócz wody będą podawane napoje izotoniczne. Trasa będzie oznakowana co kilometr. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny. Po tym czasie należy zejść z trasy.
 
8. BIEGI DZIECIĘCE
Od godz. 10:10 odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe – startujemy od najstarszych roczników – wszystkie informacje macie tutaj – https://www.facebook.com/tyskipolmaraton/photos/1902149856633693
 
9. WOLONTARIUSZE
Zawody przygotowujemy dla Was – biegaczy, a w organizację angażują się przede wszystkim osoby pracujące społecznie. Prosimy docenić pracę wolontariuszy, którzy z pewnością dołożą starań, by służyć Wam pomocą.
 
10. ZABEZPIECZENIE
W trakcie biegu będą miały stały dyżur karetki pogotowia z zespołem medycznym. Jeśli będziesz potrzebował pomocy lub zauważysz osobę, która takiej pomocy potrzebuje, zgłoś to najbliższej osobie z obsługi biegu – Policjantowi, Strażnikowi Miejskiemu lub wolontariuszowi.
 
11. SZTAFETY
Trasa sztafet jest taka sama jak całego biegu – jedna osoba startuje ze wszystkimi i na 10,5 kilometrze na strefie zmian następuje przekazanie pałeczki i na pozostałą trasę startuje druga osoba (kolejność ustalacie sami) – dotarcie na i powrót ze strefy zmian leży w Waszym zakresie – to jest ok. 700-800 metrów (dostaliście mapki nawigacyjne 😉 )
 
12. GRAWER
Będzie możliwość graweru na medalu swojego nazwiska i czasu – będzie to usługa dodatkowo płatna.
 
Życzymy powodzenia na trasie biegu i wiele miłych wspomnień ze sportowej rywalizacji. Przede wszystkim uważajcie na siebie i innych – nie róbcie nić na siłę, to nie jest pierwszy ani ostatni półmaraton – zdrówko najważniejsze!
 
Do zobaczonka jutro!!!
 
EKIPA SPLA TYCHY