Wyniki kontroli antydopingowej

Z niedowierzaniem ale i poczuciem uczciwości i sprawiedliwości musimy Was powiadomić, że w jednym przypadku kontrola antydopingowa przeprowadzona podczas naszego biegu wykazała wynik pozytywny (AAF). Zawodnik Benedek Team – Alex Lagat (KEN) został przyłapany na stosowaniu substancji o nazwie Acetonid Triamcynolonu, tego samego który został wykryty u Diany Kipyokei zwyciężczyni Boston Marathon 2021, która została zdyskwalifikowana na 6 lat.

W związku z tym o ile zawodnik się nie odwoła będziemy zmuszeni zweryfikować wszystkie wyniki poza zwycięzcą a więc każdy z Was uczestników wskoczy o 1 oczko wyżej w klasyfikacji. Taka niespodziewana „promocja” dla Was kilka tygodni po wydarzeniu.

Dla nas to nowa sytuacja ale czystość w sporcie nawet amatorskim uważamy za kwestię wartą dodatkowych kosztów i procedur, które musi ponieść organizator biegu. Mamy nadzieję, że inni organizatorzy przyłączą się do Śląskiej Inicjatywy Antydopingowej www.gramyczysto.pl , którą nieformalnie utworzyły Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki oraz AktywnaPszczyna.pl .