Zwycięski weekend SPLA!

Ależ się ostatnio dzieje w startach zawodników ze stajni SPLA Tychy !!! No bo SPLA to nie tylko organizacja biegów – to też biegacze na bardzo wysokim poziomie konkurujący z najlepszymi w kraju. Po cichu budują formę i zajmują wysokie pozycje w zawodach – więc najwyższa pora się ty pochwalić i pokazać, że Tychy bieganiem stoją … czy tam biegną ! 😉
???
Największą niespodziankę w ten weekend sprawiła nam i sobie Agata Długosz , która po ciężkiej walce z nadmorskim wiatrem wygrywa 6. Gdańsk Maraton (1 miejsce kobiet – 2:58:25). Do tego Piotr Treska dobiega na metę 5 open i ląduje na najwyższym podium w swojej kategorii (czas 2:35:54).
Ależ nam dostarczyli w tą niedzielę emocji !!! GRATULUJEMY!!!
???
W tym samym czasie rozgrywał się XIV Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland a w nim zwycięzcą zostaje nasz Paweł Kosek z czasem 1:15:40. Tym większe gratulacje, bo Paweł wraca do biegania po rehabilitacji …. GRATY!!!!
???
I to tylko jeden weekend – a my mamy podobnie już od roku 😉 Można wspomnieć też o niedawnym udziale Ewelina Majewska (tej która we wrześniu ukończyła morderczy Iron Run) w Salamandra Ultra Trail 50km, która w ciężkich warunkach kończy na 9 miejscu wśród kobiet.
???
Kolejni zawodnicy SPLA Tychy na CITY TRAIL Katowice (cykl 5 biegów) też zaliczają pudła – w ostatnim biegu pierwsza jest Iwona Ćwik a trzeci Paweł Buczek – dodatkowo wraz z Piotr Treska i Karol Sokołowski zajmują ze swoimi drużynami dwa pierwsze miejsca w drużynówce.!!
???
Rośniemy w siłę i mamy nadzieję, że w tym roku dostarczymy nam tyszanom jeszcze więcej emocji i powodów do dumy oraz inspiracji do biegania ! Co najlepsze praktycznie z wszystkimi będziecie mieli okazję pobiegać na naszym X Tyski Półmaraton !!!

#spla #splatychy #klubspla #tyskipółmaraton