Pomagamy Hospicjum z Tychów!

Jak co roku wspomagamy Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach !!! Przy zapisie można dobrowolnie zakupić cegiełkę na ten cel 10, 20 lub 50PLN i ich wielokrotność – do tej pory mamy już ponad 3,5 tysiąca a jeszcze na półmaratonie będziecie mogli wesprzeć Hospicjum i przy okazji zasięgnąć informacji o jego działalności.
🧡🧡🧡
Ogólne informacje o Hospicjum.
Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach swoją działalność prowadzi od 1993 roku. W ramach Hospicjum działają:
– Poradnia Medycyny Paliatywnej
– Hospicjum domowe – opieka domowa
– Oddział Medycyny Paliatywnej – Oddział Stacjonarny

W budynku Hospicjum mieści się również :
– Dom Pomocy Społecznej
Stowarzyszenie jest podmiotem leczniczym zajmującym się opieką paliatywną, która dedykowana jest dla osób z określonymi chorobami nieuleczalnymi, niepoddającymi się leczeniu przyczynowemu, postępującymi i ograniczającymi życie.
Choroby kwalifikujące się do opieki paliatywnej, zostały zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Są to przede wszystkim choroby nowotworowe, ale również choroba AIDS, układowe choroby zanikowe układu nerwowego, następstwa chorób zapalnych ośrodkowego układu nerwowego, niewydolności układu oddechowego, kardiomiopatie, owrzodzenia odleżynowe.

Celem podejmowanych działań jest podniesienie i utrzymanie dobrej jakości życia chorych i ich rodzin na czas choroby, poprzez leczenie (łagodzenie) objawów, które powodują cierpienie: najczęściej bólu, ale także wielu innych (np. duszności, wymiotów, braku apetytu).

Zespół hospicyjny składający się, z lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych, psychologa, fizjoterapeutę, kapelana i wolontariuszy sprawuje opiekę holistyczną wobec chorych i ich rodzin niosąc ulgę w cierpieniu fizycznym oraz psychicznym.

Działalność opieki paliatywnej jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, co dla pacjentów Hospicjum oznacza, że pomoc i opieka świadczone są bezpłatnie.

Więcej na www.hospicjum.tychy.pl
———————————————
ZAPISY (pakiet z koszulką tylko do 08.08):
👉 ZAPISZ SIĘ TERAZ 👈
… dołącz do TYCH najlepszych!