Taka mała „zamianka”

To jest Agnieszka i Ania – zapisały się razem na bieg … jednak Ania nie mogła (lub nie chciała) pobiec i oddała swój pakiet koledze – nic to, że organizatorzy trąbili do kiedy można przepisywać pakiety – po co ma się zmarnować – niech znajomy sobie poleci jako Ania ….. nie bądź jak Ania i jej kolega!!!
* imiona oczywiście czysto przypadkowe!
 
Dzisiaj dołożymy nieco dziegciu do naszego półmaratońskiego miodu a wszystko to w związku z oszustwem jakiego dopuścił się mężczyzna biegnący i sklasyfikowany jako kobieta na VIII Tyskim Półmaratonie.
 
Niestety zdarzają się takie przypadki mimo tego, że maksymalnie długo dajemy możliwość przepisania pakietu – później po prostu się nie da – cała maszyna organizacyjna, pomiarowa i drukująca jest wprawiona w ruch i się nie da jej zatrzymać. Niektórzy niestety są innego zdania i oddają pakiet znajomemu a takiego czegoś nie można robić w żadnym wypadku z poniższych powodów.
 
1. To jest OSZUSTWO – oszustwo wobec organizatorów, innych biegaczy oraz siebie samych – mężczyzna, który biegnie za kobietę wskakuje na listy wyników w klasyfikacji żeńskiej przez co kolejne uczestniczki mają gorsze miejsca. Oczywiście odnosi się to też do zamiany chłopaka w dziewczynę ale również do zamian w zakresie tej samej płci – po prostu wynik robi inna osoba niż ta która widnieje na wynikach …. Nieładnie!
 
2. Jest to NIEBEZPIECZNE – jeżeli takiej osobie by się coś na trasie stało i potrzebna by była szybka pomoc to nie wiemy kto to i na jakie numery ICE dzwonić – a co jakby faktycznie doszło do jakiegoś nieszczęścia??? – osoba oddająca pakiet innej byłaby za to odpowiedzialna i poniosła by niemałe konsekwencje!
 
3. Jest to po prostu nie FAIR – tak normalnie po ludzku nie fair względem innych startujących i organizatorów.
 
Niestety zapisując się na bieg i opłacając go trzeba zaakceptować ryzyko, że coś może nam przeszkodzić w starcie … sami dużo biegamy i akceptujemy takie zasady. Nie akceptujesz nie zapisuj się!
 
Jak kolejnym razem będziesz chciał być tak sprytny jak Ania to pamiętaj – wykryte przypadki tego typu zamiany skutkują u nas dyskwalifikacją i zakazem startu w kolejnych edycjach Tyskiego Półmaratonu.
 
Oby jak najmniej takich akcji 😉
 
A Wy już ochłonęliście po tym naszym półmaratońskim solarium ??? 😉