FAQ – czyli co i jak

To już jutro widzimy się na starcie najbardziej „ognistego” półmaratonu tyskiego – wierzymy, że mimo aury powstaniecie jak ten fenix z popiołów i w pięknym stylu z uśmiechami na buźkach dotrzecie na metę 
Poniżej garść najważniejszych informacji:

1. PROGRAM – NIEDZIELA – 1.09.2019
HALA SPORTOWA TYCHY, Piłsudskiego 20
7.30 – 9.30 Biuro Zawodów
8.45 – 10.00 Zapisy do biegów dziecięcych
10.00 Start Biegu Głównego (z ul. Uczniowskiej)
10.10 Start biegów dziecięcych ( spod Hali Sportowej)
11.30-13.00 Poczęstunek
ok.13.30 Rozdanie nagród, konkurs z nagrodami i zakończenie

2. META
Linia mety znajduje się przy Hali Sportowej na ul. Piłsudskiego 20. Na placu przed Halą Sportową będzie można skorzystać z masażu i zjeść posiłek czekając na dekoracje zwycięzców, po której odbędzie się konkurs.

3. WYNIKI ONLINE
W dniu jutrzejszym wyniki będzie można śledzić online na stronie https://pomiar-czasu.pl/live/ . Będziemy mierzyć też międzyczas na 10 kilometrze.

4. DOJAZD I PARKINGI
Jeżeli jedziecie do nas autem to w okolicach startu będą parkingi m.in. przy Halach Targowych, marketach Auchan, OBI czy Kaufland zaznaczone na http://tiny.cc/isx0bz. Wyjedźcie trochę wcześniej bo niektóre trasy dojazdowe pokrywają się z trasą biegu i w zależności od decyzji osób kierujących ruchem będą przed biegiem zamykane. Utrudnienia przewidziane są w godzinach ok. 9:30-13:00.

5. START WÓZKOWYCH
Osoby startujące z wózkami z dzieckiem prosimy o stawienie się na linii startu ciut wcześniej i ustawienie się z przodu stawki – ich start odbędzie się kilka minut przed wszystkimi (przed 10:00). Prosimy o ostrożność na drodze, bieg jej prawą stroną i przepuszczenie samochodów jadących przed główną stawką biegu (pilot biegu, policja).

6. DEPOZYT, PRZEBIERALNIE, TOALETY, MASAŻE
– depozyt dla zawodników będzie w holu Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego 20.
– przebieralnie – Hala Sportowa
– toalety – Hala Sportowa oraz 2 strefy na zewnątrz (przy starcie i strefie gastronomicznej)
– masaże na placu przed Halą Sportową

7. TRASA i LIMIT
Na trasie biegu są 4 punkty z wodą i miskami do moczenia (5,4km, 8,5km, 11,8km, 18,3km) oraz 2 zraszacze. Na drugim i trzecim punkcie oprócz wody będą podawane napoje izotoniczne. Trasa będzie oznakowana co kilometr. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny. Po tym czasie należy zejść z trasy.

8. BIEGI DZIECIĘCE
Od 10.10 odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe – koszt za udział to 5 zł. Przyjmowanie zgłoszeń w niedzielę przed biegiem w godzinach 8.45 – 10.00. Regulamin tutaj – http://tiny.cc/bmpxaz

9. WOLONTARIUSZE
Zawody przygotowujemy dla Was – biegaczy, a w organizację angażują się przede wszystkim osoby pracujące społecznie. Prosimy docenić pracę wolontariuszy, którzy z pewnością dołożą starań, by służyć Wam pomocą.

10. ZABEZPIECZENIE
W trakcie biegu będą miały stały dyżur karetki pogotowia z zespołem medycznym. Jeśli będziesz potrzebował pomocy lub zauważysz osobę, która takiej pomocy potrzebuje, zgłoś to najbliższej osobie z obsługi biegu – Policjantowi, Strażnikowi Miejskiemu lub wolontariuszowi.

11. STREFY KIBICA
Na trasie zwróćcie uwagę na strefy kibica – będzie ich 6 ponumerowanych – po biegu będziecie głosować na tą , która głosowała najgłośniej i najbarwniej – na numerach startowych macie bon do głosowania który należy uzupełnić o numer strefy i wrzucić do pudełka w Biurze zawodów lub przy scenie.

12. GRAWER
Będzie możliwość graweru na medalu swojego nazwiska i czasu – będzie to usługa dodatkowo płatna.

Życzymy powodzenia na trasie biegu i wiele miłych wspomnień ze sportowej rywalizacji. Przede wszystkim uważajcie na siebie biorąc pod uwagę jutrzejsze upały – nie róbcie nić na siłę, to nie jest pierwszy ani ostatni półmaraton – zdrówko najważniejsze!

Do zobaczonka jutro!!!

EKIPA SPLA TYCHY